صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | پنج شنبه ۴ شهریور ۱۳۹۵ | ۲:۳۰ ب.ظ
0

معاون امور هنری وزیر ارشاد گفت: زیرساخت‌های فرهنگی مشگین‌شهر تقویت می‌شود و در این راستا هماهنگی‌های لازم با وزارت ارشاد انجام می‌شود.

وراوی :

علی مرادخانی شامگاه روز چهارشنبه در جلسه‌ای با حضور شورای اداری و هنرمندان مشگین‌شهر اظهار داشت: با توجه به وجود مشکلات متعدد اقتصادی و سیاسی در دولت یازدهم و حجم عظیم پروژه‌های نیمه تمام از دولت‌های قبلی با در نظر گرفتن رکود قیمت نفت در بازارهای جهانی، عملکرد دولت یازدهم در تمام عرصه‌های سیاسی، عمرانی، اقتصادی و فرهنگی بسیار چشمگیر است که به فرجام رسیدن برنامه جهانی برجام و برقراری امنیت داخلی و خارجی از جمله عملکردهای دولت یازدهم است.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر تقویت باورهای دینی و حفظ فرهنگ اسلامی مسئله مهم کشور است افزود: افزایش سایت‌ها و نشریه‌ها در دولت یازدهم نسبت‌ به دولت‌های گذشته بسیار حایز اهمیت است و صدور مجوز برای برگزاری کنسرت‌ها و تئاترها با حفظ چارچوب قانونی برای حمایت از هنرمندان و ایجاد روحیه نشاط و سرزندگی در جامعه از دیگر حمایت‌های دولت از هنرمندان است.

معاون امور هنری وزیر ارشاد بیان کرد: به لحاظ اهمیت فرهنگ و با توجه به بیانات مقام معظم رهبری زیربنای توسعه در تمام عرصه‌ها فرهنگ است و در این راستا نیاز است با تقویت زیرساخت‌های فرهنگی زمینه را برای پرورش و رشد استعدادهای هنری مهیا کنیم که تقویت زیرساخت‌های فرهنگی مشگین‌شهر با هماهنگی‌های لازم با وزارت ارشاد در اولویت قرار می‌گیرد.

مرادخانی اظهار کرد: شهرستان مشگین‌شهر از نظر زیرساخت‌های فرهنگی کمبودهای بسیار زیادی دارد که در راستای تقویت زیرساخت‌های فرهنگی از جمله احداث سینما، فرهنگسرا، خانه بازنشستگان و سایر کمبودهای مربوطه، اهتمام ویژه‌ای به این شهرستان صورت می‌گیرد.

وی گفت: در حال حاضر بودجه وزارت ارشاد از ۱۴ میلیارد تومان در سال ۹۲ به ۴۶ میلیارد تومان در سال ۹۵ در دولت یازدهم افزایش یافته که این میزان اعتبار در سطح کشور برای تقویت برنامه‌های فرهنگی و زیرساخت‌های لازم مورد استفاده قرار می‌گیرد.

معاون وزیر ارشاد با بیان اینکه در راستای اقتصاد مقاومتی و اقدام و عمل باید اقتصاد هنری در کشور مورد توجه واقع شود گفت: بهره‌مندی از هنر و کسب درآمد یکی از عوامل مهم در تشویق هنرمندان است که در این زمینه با ایجاد نگارخانه بسترهای لازم برای هنرمندان ایجاد می‌شود و بیمه هنرمندان نیز پیگیری می‌شود.

تسنیم

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر