صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | دوشنبه ۸ شهریور ۱۳۹۵ | ۱:۲۴ ب.ظ
0
دبیر چهاردهمین جشنواره نمایش عروسکی اردبیل:

جشنواره ملی نمایش عروسکی در مشگین‌شهر برگزار می‌شود

دبیر چهاردهمین جشنواره نمایش عروسکی استن اردبیل گفت: چهاردهمین جشنواره نمایش عروسکی استان اردبیل از ۹ لغایت ۱۱ شهریورماه به میزبانی شهرستان مشگین‌شهر برگزار می‌شود.

وراوی :

نیلوفر صفروند صبح امروز در جلسه هماهنگی برگزاری جشنواره‌های عروسکی در مشگین‌شهر اظهار داشت: چهاردهمین جشنواره نمایش عروسکی به میزبانی شهرستان مشگین‌شهر از ۹ تا ۱۱ شهریور ماه مشگین‌شهر برگزار می‌شود و افتتاحیه جشنواره ۹ شهریور ماه ساعت ۱۰ صبح در تالار اندیشه با حضور مسئولان استانی و شهرستانی و عروسک‌گردانان و هنرمندان از مناطق مختلف استان همزمان با مراکز سایر استان‌های کشور برگزار می‌شود که ۲ گروه برگزیده به مرحله کشوری و بین‌المللی راه می‌یابند.

وی با اشاره به اینکه تمهیدات لازم برای برگزاری جشنواره نمایش عروسکی در مشگین‌شهر انجام شده است٬ افزود: مهم‌ترین اهداف برگزاری این جشنواره ترویج فرهنگ نمایش عروسکی در بین کودکان است که به همت کانون پرورش فکری کودکان، همکاری نهادهای مربوطه و نیز حمایت مدیریت مجموعه گردشگری پل معلق برگزار می شود که برنامه های متنوع این جشنواره در تاریخ ۱۰/۶/۹۵ در منطقه نمونه گردشگری برگزار می شود.

دبیر چهاردمین جشنواره نمایش عروسکی استان اردبیل گفت: بخش‌هایی از جشنواره نمایش عروسکی در طولانی‌ترین پل معلق خاورمیانه نیز برگزار می‌شود و کودکان و هنرمندان و عروسک‌گردانان با حضور در طولانی‌ترین پل معلق خاورمیانه در کنار بازدید از این مجموعه گردشگری مسابقات و جشنواره‌های مختلفی را برگزار خواهند کرد.

صفروند بیان کرد: در جشنواره نمایش عروسکی شرکت کنندگان از پل قره درویش خیاوچایی به سمت سایت A پل معلق مشگین‌شهر پیاده‌روی می‌کنند و نیز مسابقه عکاسی با محوریت پل معلق در طولانی‌ترین پل معلق خاورمیانه برگزار می‌شود و نیز جمعیت هلال احمر مشگین‌شهر نیز آموزش امداد و نجات و اجرای مانور را برگزار می‌کنند.

وی اظهار کرد: برنامه‌ریزی برای مسابقه پرواز بادبادک‌ها در طولانی‌ترین پل پیاده روی خاورمیانه نیز انجام شده است و البته بازی‌های بومی و محلی هم با حضور کودکان و هنرمندان اجرا می‌شود تا بتوانیم علاوه بر ایجاد شور و نشاط در بین کودکان گام بزرگی در توسعه برنامه‌های فرهنگی تربیتی نسل کودک و نوجوان برداریم.

تسنیم

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر