صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | یکشنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۵ | ۸:۵۳ ب.ظ
0

مدیر جهاد کشاورزی مشگین شهر گفت: برای اولین بار 60 هزار اصله نهال بذری در گلدان تولید شده و برای توسعه باغات پسته بین باغداران منطقه توزیع می شود.

وراوی :

احمد شهریار روز یکشنبه افزود: با هماهنگی های انجام شده با هدف پایداری تولید محصولات کشاورزی و تغییر الگوی کشت و غلبه بر بحران کم آبی منطقه کشت پسته در این شهرستان توسعه می یابد.
وی خصوصیات منحصر بفرد و متمایز گونه گیاهی پسته از جمله مقاومت به خشکی و کم آبی ، مقاومت به سرما تا حد ۲۰- و گرما ۴۵+ درجه سانتیگراد ، دیر گل دهی ، مقاوم به شوری خاک و ارزش غذایی و افتصادی ویژه این گونه گیاهی را از دلایل کشت و توسعه پسته در شهرستان مشگین شهر ذکر کرد.
وی اظهار کرد: جهاد کشاورزی برای بالا بردن توان اقتصادی خانوارها و ایجاد اشتغال جدید با برنامه ریزی های مدون و هماهنگ و با رعایت جوانب امر (به دلیل عدم سابقه طولانی کشت این محصول در منطقه) در مناطق مستعد شهرستان نسبت به کشت و توسعه این گونه طلایی بر اساس آمار و اطلاعات اقدام می کند.
شهریار گفت: امسال با تامین نهال یارانه دار باغات پسته تازه احداث به مساحت ۲۰ هکتار توسعه یافته و در حال حاضر با مجموع باغات احداثی سال های قبل ، آمار باغات پسته این شهرستان به ۳۳ هکتار رسیده که سه هکتار بارور و ۳۰ هکتار باغ جوان غیر بارور است.
او افزود: با توجه به روند کشت و توسعه فعلی و استقبال باغداران منطقه از احداث باغ پسته انتظار می رود باغات پسته این شهرستان در پنچ سال از روند رشد مناسبی برخوردار باشد.
از زمان شروع فعالیت دولت تدبیر و امید در تغییر الگوی کشت و اقتصادی کردن تولید محصولات کشاورزی تاکنون بیش از ۹۷ هزار اصله درخت بسته در استان اردبیل پرورش داده شده است.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر