صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | سه شنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۵ | ۱:۰۴ ق.ظ
0

اولین نشست خبری مدیر آموزش و پرورش شهرستان مشگین شهر به مناسبت بازگشایی مدارس روز دوشنبه ساعت 6 بعداز ظهر در محل این اداره با خبرنگاران و اصحاب رسانه برگزار شد.

وراوی :

نوری زاده در این نشست با اشاره به اهمیت آموزش و پرورش در جامعه اظهار داشت: هر تغییری در جامعه از آموزش و پرورش شروع می شود. وی افزود: مجموعه آموزش و پرورش مشگین شهر حدود ۲۰۰۰۰ دانش آموز، ۲۱۰۰ معلم و ۳۰۰۰ بازنشسته فرهنگی دارد.
نوری زاده در این نشست در پاسخ به سوالی در خصوص سیاست ایشان در حوزه نهضت سواد آموزی گفت: سیاست دولت در مبارزه با بی سوادی، جلوگیری از تولید بی سوادی می باشد. در این راستا مدیران مدارس در شهرستان و روستاها مکلف هستند با همکاری مراکز بهداشتی و آمار در این جهت اقدام کنند تا بی سواد جدید تولید نشود.
وی افزود نهضت سواد آموزی در کل ایران به صورت سیستم متمرکز عمل می کند، به همین دلیل آمارهای جدید دقیق تر از قبل هستند. و در صورت معرفی شدن شخص بی سواد، افرادی برای آموزش اینها فرستاده می شود و حق الزحمه این افراد به شرط قبول شدن شخص بی سواد در امتحانات پرداخته می شود.
مدیر آموزش و پرورش شهرستان مشگین شهر در پاسخ به سوال دیگری در خصوص سلامت روان دانش آموزان نیز گفت: نظام نوین آموزشی برمبنای طرح تحول بنیادین تشکیل شده است و چون این طرح جدید است هنوز محصول طرح شکوفا نشده است. وی افزود: از ۹ سال پیش در آموزش ابتدایی طرح ارزشیابی توصیفی اعمال شد، یعنی با حذف نمرات کمی که تاثیر منفی زیادی بر سلامت روان دانش آموز داشت و اعمال طرح جدید که تاکید بر مشارکت گروهی دارد و هدف تربیت همه جانبه فرد است دانش آموز به آرامش روانی می رسد.
نوری زاده در ادامه با تکذیب مطالبه شهریه توسط مدیران مدارس دولتی افزود: در مدارس دولتی فقط پول کتاب و بیمه از دانش آموز مطالبه می شود و اگر اضافه بر این هزینه ها پولی گرفته شده باشد غیرقانونی است و اولیای دانش آموزان می توانند این تخلفات را به اداره گزارش دهند.
همچنین وی با اشاره به مهاجرت بی رویه از روستاها به شهر تاکید کرد: از اولیا خواهشمندیم از طرح روستا مرکزی استفاده کنند یعنی دانش آموزان روستاهای اطراف در مدرسه روستایی که مرکزیت دارد تحصیل کنند. وی در ادامه گفت: دولت با پرداخت هزینه ایاب و ذهاب دانش آموزانی که از این طرح استفاده می کنند از آنها حمایت خواهد کرد.
نوری زاده در پاسخ به سوال خبرنگاران در خصوص کمبود فضای آموزشی اظهار داشت: میانگین تراکم دانش آموزان در شهرستان نسبت به بقیه شهرهای استان بسیار زیاد است و به همین دلیل با کمبود فضای آموزشی برخورداریم. وی افزود: حدود ۱۹۷ مدرسه فعال در مشگین شهر وجود دارد که ۷۰ درصد وضعیت استاندارد دارند و ۳۰ درصد تخریبی هستند.
ایشان در ادامه در پاسخ به سوالی دیگر در ارتباط با وضعیت نابسامان مدرسه کوی ولایت و مخاطرات آن منطقه گفت: اداره آموزش و پرورش برای رفع این مشکلات، مدرسه نمونه علامه حلی مستقر در کوی ولایت را منتقل کرده و امسال ۴ مدرسه که شامل ۲ مدرسه ابتدایی به نام آفتاب و مهتاب و دو مدرسه راهنمایی با نام های ولایت و حضرت رسول اکرم (ص) در فضای قدیمی مدرسه علامه حلی افتتاح خواهد کرد.
مدیر آموزش و پرورش شهرستان مشگین شهر همچنین با اشاره به مجتمع های آموزشی چالش برانگیز برای اداره تصریح کرد: با مجوز اداره کل، بیشتر مجتمع های آموزشی و پرورشی را ابقا و ادغام کردیم. وی همچنین در خصوص عزل و نصب های انجام گرفته گفت: با توجه به اینکه در طول سال حضور نداشته ام بنابراین شخصی را عزل نکرده ام و اگر عزلی صورت گرفته باشد براساس تصمیمات شورای عزل و نصب و برنامه ریزی اداره آموزش و پرورش انجام شده است و کمترین دخالت را در عزل و نصب داشته ام و بیشتر مقید به نظرات مدیران اداره هستم. ولی در سال های آینده انتخاب مدیران در قالب طرح تعالی مدیریت انجام خواهد شد تا آموزش و پرورش جولانگاه اهداف سیاسی نباشد.
همچنین ایشان با بیان شعار سال با عنوان “ارتقای کیفیت آموزش و پرورش با نو آوری و مدیریت مشارکت” و با توجه به شروع سال تحصیلی جدید گفت: از اصحاب رسانه خواهشمندیم با حضور در مدارس و انعکاس فعالیت مدارس و بخصوص جشن سال اولی ها و همچنین در رابطه با آموزش و پرورش نوین که تاکید بر توسعه آموزش مهارت های زندگی دارد یار و همراه آموزش و پرورش باشند.
نوری زاده در خاتمه گفت: امسال آموزش و پرورش سعی در نهادینه کردن طرح “همیشه و همه جا از راست حرکت کنید” با هدف فرهنگسازی این اصل برای زندگی هرچه بهتر و متمدن تر دارد.

گزارش: سولماز محمدرضایی

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر