صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | جمعه ۱۹ شهریور ۱۳۹۵ | ۸:۱۳ ب.ظ
1

روز گذشته با حضور جمعی از مسئولین مجمع خیرین مدرسه ساز،آموزش و پرورش، استاندار، نماینده شهرستان، امام جمعه، مدیر کل نوسازی مدارس استان اردبیل، فرماندار، پروفسور محبوب، همسر مرحوم علیپور خیرمدرسه ساز 72 مدرسه، معلمان و دانش آموختگان دبیرستان منوچهری، دبیرستان دخترانه تیزهوشان یاس افتتاح شد.

وراوی :

به گزارش خبرنگار وراوی در این مراسم که با خوشامدگویی قرآن نویس، امامی، لطفی و ناصری آغاز شد و حجت الاسلام باوقار امام جمعه شهرستان، مجید خدابخش استاندار استان اردبیل، ولی ملکی نماینده شهرستان و پروفسور محبوب سخنرانی کردند.
قرآن نویس رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز ضمن تشکر و قدردانی از حضور حجت الاسلام باوقار و دکتر خدابخش اشاره کرد: مهندس فتح اللهی در برنامه زنده ای که داشتند اعلام کردند هزینه ساخت نمازخانه مدرسه یاس توسط مادر شهیدان میرمسلم و میرمحمود بنی هاشم پرداخت شده است. ایشان همچنین از حضور همسر مرحوم علیپور تقدیر و قدردانی کرده و گفت: مرحوم علیپور تنها خیری است که بدون هیچ چشمداشت و خلوصانه ۷۲ مدرسه ساخت و حتی خانه اش را نیز برای ساخت مدرسه واگذار کرد. وی افزود: مرحوم علیپور وصیت کرده بود بعد از فوت در ورودی یکی از مدارس دفن شود.
ایشان با اشاره به ساخت و بهره برداری ۵۰ مدرسه و ۲۳۴ کلاس در شهرستان مشگین شهر و حومه توسط مجمع خیرین مدرسه ساز قول داد تا پایان امسال ۱۲۳ کلاس درس تکمیل و بهره برداری خواهد شد.
ناصری مدیر نوسازی مدارس استان اردبیل تصریح کرد: یکی از سیاست های وزارت آموزش و پرورش جلب مشارکت عمومی برای اداره آموزش و پرورش است و اقدامات خیرین مدرسه ساز دقیقا تجلی این شعار می باشد و با توجه به اینکه ۳۰ درصد مدارس دو نوبته هستند و برخی از مدارس نیاز به بازسازی و نوسازی دارند بنابراین خواستار ادامه همکاری و مشارکت آموزش و پرورش با مجمع خیرین مدرسه ساز می باشیم.

در ادامه مراسم پیام آیت الله عاملی نماینده ولی فقیه در اردبیل توسط زنده دل نایب رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز قرائت شد:
” از خداوند متعال خواستارم به تمامی خیرین و همچنین به حاج آقا حسن نیا که علارغم داشتن بیماری صعب العلاج تا روزهای آخر این کار خیر را ادامه داد رحمت واثق نازل کند:
بنای مدرسه بنای علم و تربیت دو رمز تقدم و پیشرفت و قدم گذاشتن در نقش انبیاء است. انسان های بزرگ همه از مدرسه برخاستند و سلوک به طرف حضرت حق نیز جزء با علم مقدور نیست. و بانی مدرسه در تمام این برکات و خیرات سهیم است و از خود حیاتی جاودان و اثری ماندگار و حضوری دائمی برجای می گذارد. و اینگونه اصلی ترین دین خود را به جامعه، دین و ملت و کشور خود اداء می کند. و این توفیق و فرصتی بس بزرگ است که جزء برای خواص اهل حق و مشمولان عنایت وعطایا و مواحب حضرت باری تعالی مقدور نمی گردد. و جای بسی مباهات است که در استان ما بزرگانی که زینت اصلی جامعه انسانی و فخر و شرف اهالی و الگوی متولین و نسل جدید ما هستند همت خود را وقف این خیر مهم ساختند. از آن مورد برادر بسیار عزیز ما، سردار سازندگی و یادگار ۸ سال دفاع مقدس مهندس فتح اللهی که در خطه خطیر مشگین شهر مجتمعی شایسته و فاخر برای تیزهوشان منطقه برافراشته است. و خصوصا نمازخانه آن را به نام سردار باعظمت و فراموش نشدنی ۸ سال دفاع مقدس شهید بنی هاشم مزین ساخته است. این توفیق را به ایشان و این عنایت را به اهالی فرهنگی مشگین شهر تبریک عرض می نمایم.
خادم واقفین و خیرین: سید حسن عاملی”

حجت الاسلام باوقار با قرائت احادیثی درخصوص نفع رسانی به مردم و انجام کارهای خیر گفت: علارغم تلاش و زحمات خیرین مدرسه ساز همچنان نیاز بسیار زیادی وجود دارد، بسیاری از مدارس در آستانه تخریب هستند، در بعضی مناطق تراکم دانش آموز زیاد است و در بعضی مناطق مدرسه وجود ندارد. یعنی مجددا دست استمداد به سوی خیرین باید دراز کنیم تا شاهد حل مشکل کمبود فضای آموزشی باشیم.
ایشان در ادامه با انتقاد از راکد بودن مدرسه کلنگ زنی شده ۱۸ کلاسه در محل خانه های سازمانی، از مسئولین و خیرین خواست تا اقدامات لازم برای ادامه ساخت و تکمیل این مدرسه را انجام دهند.
مجید خدابخش با تقدیر و تشکر از مهندس فتح اللهی، قرآن نویس و سایر خیرین گفت: فخر خیرین، مرحوم علیپور است زیرا تمام دارایی اش را در جهت خیر وقف کرد و ۷۲ مدرسه به تعداد شهدای کربلا ساخت. استاندار اردبیل در ادامه درباره نیت مهندس فتح اللهی برای ساخت این مدرسه افزود: فتح اللهی چون در رشته ریاضی نتوانسته بود ادامه تحصیل دهد با این تعلق خاطر این مدرسه را نوسازی کرد.
ولی ملکی از تمام مشگین شهری های خارج از شهرستان خواست تا در چنین کارهایی اقدام به عمل کنند. وی افزود: اقتصاد مقاومتی باید تبدیل به عمل شود و باید در جهت عملی کردن چنین کارهایی اقدام به عمل کنیم. وی خاطرنشان شد ۷٫۵ درصد معادن دنیا در ایران قرار دارد که استفاده مفید و بهینه ای از آن ها نمی شود.
پرفسور محبوب ضمن تشکر از زحمات خیرین مدرسه ساز درباب تمجید از خیرین شهرستان اشاره نمود:
خیرین مدرسه ساز پیشتازان مبارزه با جهل و نادانی هستند و انسانهایی با درایت هستند که با نهادن خشت اخلاق ،قطعه ای از بهشت را برای فرزندان این مرز و بوم می افزایند.
وی افزود: بزرگترین شادی خیرین مدرسه ساز مشاهده برق شادی در نگاه دانش آموزی است که در مدارس آنها به تحصیل اشتغال دارند.

در پایان مراسم با حضور نماینده محترم و پرفسور محبوب قرار شد از خیرین تجلیل به عمل آید ولی هیچ کدام از انسانهای والا مقام حاضر نشدند که اسمی از آنها برده شود.

سولماز محمدرضایی

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
  • عبداله بنی هاشم
    چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۵ در ۲۰:۲۲
    0
    0

    ضمن تشکر از مدیریت محترم سایت اعلام میدارد نام شهیدان میر مسلم و میر محمود بنی عاشم صحیح می باشد که به اشتباه در متن خبر میر هاشم بنی هاشم د رج گردیده است

دیدگاه شما درباره این خبر