صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | یکشنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۵ | ۱۱:۲۹ ب.ظ
0

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل گفت: با اتمام مطالعات و تامین اعتبارات لازم عملیات احداث سد سینه‌سر گرمی از آبان‌ماه امسال شروع می‌شود.

وراوی :

داود نجفیان امشب در نشست خبری با خبرنگاران که در محل کارگاه سد عمارت شهرستان گرمی برگزار شد٬ اظهار داشت: بعد از سفر ریاست جمهوری و هیئت دولت به اردبیل بسیاری از طرح‌های مرزی استان اردبیل که سالیان متوالی به صورت نیمه‌تمام بود، با اجازه مقام معظم رهبری و صندوق توسعه ملی یک میلیارد دلار به این طرح‌ها اختصاص داده شد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل بیان کرد: برای این اعتبار ۶ طرح مرزی در نظر گرفته شده است که ۲ طرح درمرحله بازنگری و درجه‌بندی نهایی و ۴ طرح دیگر نیز در مرحله اجراست.

وی افزود: ۴ طرح به منظور مهار آب‌های مرزی با اولویت بالا در قالب طرح‌های مرزی در سطح استان اردبیل تامین اعتبار شد که از این پروژه‌ها می‌توان به پروژه پایاب سد خداآفرین٬ احداث سد عمارت٬ سد تازه‌کند گرمی و سد حوزه بالهارود شهرستان گرمی اشاره کرد.

نجفیان تصریح کرد: خوشبختانه این پروژه‌ها در حال حاضر با تامین اعتبارات از صندوق توسعه ملی اجرایی می‌شود که قطعا با تکمیل پروژه‌های مرزی تحول عظیمی در صنعت کشاورزی منطقه رخ خواهد داد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل گفت: سد سینه‌سر گرمی نیز که در حوزه بالهارود قرار دارد با تکمیل مطالعات و تخصیص اعتبارات امسال با انتخاب پیمانکار در آبان ماه عملیات احداث آن آغاز می‌شود که به طور قطع احداث این سد نیز در راستای تامین آب کشاورزی و آب شرب منطقه حائز اهمیت است.

وی اظهار کرد: یکی از اقدامات اساسی دولت یازدهم در این زمینه تخصیص اعتبارات مناسب به پروژه‌های مرزی استان اردبیل بوده به طوری که تا انتهای سال ۹۲ اعتبارات بسیار اندکی برای این پروژه‌ها تخصیص یافته ولی در سه سال گذشته میلیاردها تومان اعتبار به این پروژه‌ها اختصاص داده شده است.

نجفیان تصریح کرد: به عنوان مثال در مجموع به پروژه سد خداآفرین در دو سال گذشته ۱۸۵ میلیارد تومان اختصاص داده شده است ولی در دو سال گذشته حدود ۳۵۰ میلیارد تومان اعتبار داشته و امسال نیز بیش از ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار دارد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل بیان کرد: سد تازه‌کند گرمی نیز یکی از پروژه‌های مرزی استان اردبیل بوده که تا پایان سال ۹۶ به بهره‌برداری خواهد رسید و افتتاح این سد تحول بسیار عظیمی در راستای بهبود اراضی پائین‌دست و بخش عمده آب شرب شهرستان گرمی ایجاد می‌کند.

وی افزود: در کنار این پروژه‌ها برای تکمیل و بهره‌برداری شبکه و سد احمدبیگلوی مشگین‌شهر امسال حدود ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافته و با تکمیل این پروژه نیز آب شرب مشگین‌‌شهر به خوبی تامین خواهد شد.

نجفیان اظهار کرد: سد عمارت نیز یکی از پروژه‌های مهم شهرستان گرمی بوده که از منافع ملی و منطقه‌ای برخوردار بوده و تا پایان سال ۹۶ به بهره‌برداری می‌رسد که حدود ۱۳ هزار هکتار از اراضی پایاب این سد در شهرستان گرمی از آب آن بهره‌مند می‌شوند.

تسنیم

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر