صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | چهارشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۵ | ۳:۵۵ ب.ظ
0

فرمانده سپاه شهرستان مشگین‌شهر گفت: 25 و 26 شهریور ماه رزمایش گردان‌های بیت المقدس با هدف نمایش اقتدار بسیج در شهرستان مشگین‌شهر آغاز می‌شود.

وراوی :

سرهنگ پاسدار محمد پورمند فرمانده سپاه شهرستان مشگین‌شهر در نشست خبری با اصحاب رسانه شهرستان مشگین‌شهر با اشاره به برنامه های سپاه در روزهای آتی گفت: در روزهای ۲۵ و ۲۶ شهریور ماه و با حضور گردان‌های بیت المقدس و کوثر شهرستان مشگین‌شهر رزمایش الی بیت المقدس در اردوگاه قدس شهرستان برگزار می‌شود.

 وی افزود: این رزمایش به مدت دو روز و با رمز محمد رسول الله در سطح شهرستان برگزار می‌شود که در این راستا کلیه هماهنگی‌های شهرستان انجام گرفته و اماده برگزاری این رزمایش در سال جاری هستیم.

وی خاطر نشان کرد: پیش از انجام رزمایش در چندین مرحله فراخوانی‌ها انجام شده و گردان‌های بیت المقدس با امادگی کامل آماده حضور در این مامویت بسیج هستند.

 پورمند تاکید کرد: این رزمایش ۳۶ ساعته با هدف ارتقاء توان رزمی و امدادی گردان‌های بیت المقدس و نمایش اقتدار بسیج می باشد.

وی ادامه داد: محوری ترین برنامه های این رزمایش برگزاری صبحگاه مشترک با حضور مسئولین ارشد ‌شهرستان و در ادامه رزمایش انواع کلاس های آموزشی، عقیدتی و تمرین عملیات دفاع از کوی و برزن با رویکرد تاکتیک کمین و نیز آموزش و تمرین عملیات امداد و نجات خواهد بود.

وی اظهار کرد: در حال حاضر استکبار جهانی در مقابل اسلام ایستادگی کرده و از زمان پیروزی انقلاب اسلامی رزمندگان و بسیجیان در مقابل دشمنان ایستادگی کرده و اجازه نخواهد داد تا استکبار وارد میدان شود لذا این رزمایش برای دشمنان موجب یأس و نامیدی و برای دوستان خوشحالی به همراه خواهد داشت.

برای دومین سال متوالی واقعه غدیر در مشگین‌شهر بازسازی می‌شود

فرمانده سپاه شهرستان مشگین‌شهر گفت: با توجه به اینکه دشمن اصل ولایت و امامت را برای نابودی اسلام نشانه رفته است و غدیر خم نیز حساس ترین مقطع اسلام است که در آغاز شکوفایی، دین خدا را از خطر حتمی دشمنان داخلی و خارجی در ابعاد مختلف فکری و معنوی نجات داد لذا این حادثه ضامن بقای آینده آن است بنابراین برای دومین سال متوالی در شهرستان مشگین‌شهر همزمان با عید سعید غدیر خم واقعه غدیر باز سازی می‌شود.

وی افزود: نمایش بازسازی واقعه غدیر روز سه شنبه رأس ساعت ۱۵ در محوطه پادگان قدس، روبروی پارک ولایت برگزار می‌شود و عموم مردم می‌توانند در این برنامه فرهنگی حضور داشته باشند.

۱۰ها برنامه فرهنگی در هفته دفاع مقدس اجرا می‌شود

پورمند در بخشی از این نشست ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس گفت: فشارها و سیاست‌های ظالمانه آمریکا از ابتدای سال ۵۹ تا ۵۹ به مدت ۶ ماه که در نهایت منجر به آغاز جنگ تحمیلی شد.

 وی با اشاره به تحولاتی که در طول ۶ ماه صورت گرفت افزود: ۲۰ فروردین ماه ۵۹ آمریکا رابطه سیاسی خود را با ایران قطع کرد و در اول اردیبهشت ماه محاصره اقتصادی را بر این کشور آغاز کرد و به دنبال آن در ۵ اردیبهشت ماه آمریکا در صحرای طبس دست به حمله نظامی زد که در نهایت منجر به شکست شد و در ۱۴ تیر ماه نیز به دستور آمریکا دارایی‌های ایران مصدود شد و در ۲۱ تیرماه سال ۵۹ کودتای امریکا در پایگاه هوایی شهد نوری همدان کشف شد و در نهایت در ۳۱ شهریور ماه دسال ۵۹ جنگ تحمیلی توسط نیروهای بعثی عراق بر این کشور تحمل شد.

وی خاطر نشان کرد: از سال ۵۹ تاکنون مردم با اتکا به خداوند و رهبر معظم انقلاب اسلامی استوار و پر قدرت در مقابل استکبار جهانی ایستادگی کردند و اجازه ندادند حتی یک وجب از خاک این کشور به دست دشمن افتد.

 وی خاطر نشان کرد: در طول هفته دفاع مقدس به منظور گرامیداشت این ایام برنامه های متنوع و مختلفی در سطح شهرستان پیش بینی شده که از جمله آن‌ها می‌توان به دیدار با امام جمعه شهرستان، عطر افشانی مزار شهداء، اجرای رژه نیروهای مصلح، پیاده روی با خانواده، اعزام کاروان‌های محرومیت زدایی به مناطق محروم شهرستان و ۱۰ها برنامه دیگر اشاره کرد.

منبع: اورامی

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر