صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | پنج شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۵ | ۱۱:۱۵ ق.ظ
0

شهردار مشگین‌شهر گفت: ساماندهی مبلمان شهری جزو برنامه‌های مهم شهرداری است که با ‍پیگیری‌های نماینده مردم شهرستان در آینده‌ای نزدیک تحقق می‌یابد

وراوی :

مسعود خیرجو در نشست خبری با اصحاب رسانه در مشگین‌شهر اظهار داشت: مبلمان شهری طرح مصوب مدیران شهری مشگین‌شهر است که طی جلسه‌ای با آقای خندان‌دل معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور مقرر شد با تامین اعتبار ویژه برای ساماندهی مبلمان داخل شهری مشگین‌شهر در آینده‌ای نزدیک شاهد اجرایی شدن این طرح باشیم.

وی با اشاره به دغدغه ساماندهی مبلمان شهری و پیگیری‌های مستمر از سوی نماینده مردم مشگین‌شهر افزود: خوشبختانه نماینده مردم مشگین‌شهر طی مکاتباتی که با وزیر کشور و مدیران کل داشتند اقدامات خوبی برای تامین اعتبار ساماندهی مبلمان شهری انجام داده‌اند که با تامین اعتبارات مالی شاهد فعالیت‌های چشمگیر شهرداری در حوزه مبلمان شهری خواهیم شد.

شهردار مشگین‌شهر تصریح کرد: عملیات احداث بزرگترین میدان بیضوی شهر به دلیل مشکلات مالی با ‍پیمانکاران متوقف شده بود که در حال حاضر با ‍پرداخت مبلغ ۳۰ میلیون تومان به پیمانکار آغاز شده، کانال‌های کنارگذر میدان و هدایت آب‌های سطحی انجام شده و مشکلات مربوط به یک قطعه زمین شخصی نیز با نظر کارشناسی قیمت‌گذاری می‌شود تا روند عملیات این میدان با جدیت انجام شود.

اختصاص ۳۰۰ میلیون تومان برای ساماندهی پارک جنگلی

وی با بیان اینکه مشگین‌شهر به یکی از مقاصد هدف گردشگری در کشور تبدیل شده است، گفت: در این راستا ساماندهی مبادی ورودی از سمت اهر و اردبیل جزو برنامه‌های مهم شهرداری مشگین‌شهر است و با توجه به اینکه پ‍ارک جنگلی به عنوان اتاق پذیرایی شهر از سمت اردبیل-مشگین شهر پذیرای خیل کثیری از مسافران است جزو برنامه‌های مهم و اولویت‌دار شهرداری است.

شهردار مشگین‌شهر از اختصاص ۳۰۰ میلیون تومان اعتبار برای ساماندهی ‍پارک جنگلی خبر داد و افزود: ساماندهی مبلمان داخلی پارک جنگلی، گاردریل و امکانات تفریحی رفاهی پارک طبیعی خیاوچایی(پارک جنگلی) نیز در سال جاری با حاکم شدن شرایط پایدار جوی در فصول پیش رو با جدیت انجام می‌شود.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه تمام فعالیت‌های عمرانی شهرداری مستلزم داشتن بودجه است و شهرداری در این راستا درصدد است با ایجاد درآمدزایی و و رفع مشکل نقدینگی گام‌های مهمی در عمران و آبادانی شهری بردارد و در این راه از مشارکت و پیشنهادات مردمی و اصحاب رسانه نیز استقبال می‌کند.

شهردار مشگین‌شهر اظهار کرد: در حال حاضر باتوجه شرایط مالی و اعتباری و نیز حق و حقوق کارمندان شهرداری وظیفه سنگینی بر عهده خدمتگزاران در عرصه شهری حس می‌شود که با برنامه‌ریزی‌های منسجم سعی می‌کنیم در راستای جلب رضایت مردم و بهبود شرایط خدمات‌دهی در سطح شهر به شهروندان باشیم.

برخورد جدی با ساخت‌ و سازهای غیرمجاز صورت می‌گیرد

خیرجو با اشاره به اینکه در حال حاضر شاهد ساخت و ساز زیاد در سطح مشگین‌شهر و درآمد کم شهرداری هستیم گفت: متاسفانه ساخت و سازهای بی‌رویه از گذشته جریان داشته و در حال حاضر با جدیت تمام ۱۲ نفر پلیس ساختمان که مسئولیت نظارت را به عهده داشتند به دلیل تخلف عزل شده و در بخش نیروهای خدماتی شهرداری مشغول به کار شدند که با هرگونه تخلف نیروی انسانی در خصوص ساخت و سازهای بدون پروانه برخورد جدی صورت می‌گیرد و ساخت و ساز بدون مجوز نیز طی حکم قانونی تخریب می‌شود و تاکنون ۵ مورد تخرین داشتیم.

وی گفت: ساماندهی نیروهای انسانی و حل مشکلات درون‌سازمانی می‌تواند در تربیت نیروهای متعهد کمک زیادی به نظم و انضباط حاکم در شهر بکند که در این راستا ما از ظرفیت رفتگران برای مقابله با ساخت و سازهای غیر مجاز استفاده کردیم و برای هر رفتگری که از ساخت و ساز بدون پروانه در محله خودشان خبر دهد پاداش نیز در نظر گرفتیم تا حساسیت موضوع برای نیروهای انسانی مشخص شده و احساس مسئولیت بیشتری داشته باشند.

شهردار مشگین‌شهر از پرداخت به موقع حق و حقوق و اضافه‌کاری کارمندان و پرسنل شهرداری خبر داد و اظهار کرد: از زمان تحویل مدیریت شهرداری سعی کردم حقوق‌ها زودتر از موقع پرداخت شود چراکه حق آنها‌ست و در صورت مشاهده هرگونه تخلف، کم‌کاری و پارتی‌بازی از سوی نیروی انسانی بدون هیچ ملاحضه‌ای برخورد جدی صورت گرفته و نهایتا کارمند متخلف اخراج می‌شود.

۶۰ درصد از معابر مشگین‌شهر نیاز به آسفالت دارد

خیرجو گفت: هم‌اکنون ۶۰ درصد از معابر مشگین‌شهر یعنی ۶۹۰ هزار متر مربع از معابر مشگین شهر نیاز به بهسازی و آسفالت دارد و این امر نیازمند ۲۱۲ هزار تن قیر با هزینه ۲۷ میلیارد تومان است که از توان اعتبارات مالی شهرداری و حتی شهرستان خارج است که در این زمینه برنامه‌ریزی برای استفاده از ظرفیت کارخانه تولید قیر شهرداری و تامین اعتبار ۵٫۵ میلیارد تومانی، می‌توانیم ۶۰ درصد معابر شهر را آسفالت و ترمیم کنیم.

وی از بدهی کلان شهرداری مشگین شهر خبر داد و افزود: شهرداری مشگین شهر با بدهی حدود ۲۰ میلیارد تومانی که از گذشته به ارث رسیده، دست و پنجه نرم می‌کند که ۳ میلیارد این بدهی مربوط به تامین اجتماعی است و در این راستا نیروی انسانی متعهد و تعریف منابع درآمد‌زایی می‌تواند به شهرداری کمک چشمگیری بکند تا با استفاده از امکانات و شرایط مالی حاضر بهترین خدمات را به مردم و شهروندان رائه کنیم.

شهردار مشگین‌شهر گفت: ساماندهی ساخت و سازهای غیرمجاز و بدون پروانه می‌تواند کمک شایانی به درآمدزایی سالم و قانونی شهردار کرده و از رشد حاشیه‌نشینی و نابسامانی سیمای شهری جلوگیری کند که این امر مستلزم داشتن نیروی انسانی سالم است و ما در این زمینه اقدامات خوبی انجام داده‌ایم که تداوم می‌یابد.

وی از بازگشایی خیابان ۴۵ متری خبر داد و گفت: طی تفاهم‌نامه‌ای با اداره زندان مشگین‌شهر و مصوبه شورا و به دنبال ان موافقت کمیته تطبیقی اقدامات در ۴ فاز که اجرای فاز اول از میدان دادگستری تا حافظ جنوبی در سال ۹۵ آغاز می‌شود.

 

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر