صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | سه شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۵ | ۵:۲۵ ب.ظ
0

نماینده مردم اردبیل، نیر، سرعین و نمین با اشاره به اینکه طرح فراکسیون مناطق ترک نشین در دوره های مختلف و با ویژگی زبان های مختلف مطرح شد، گفت: تعدادی نام فراکسیون شمالغرب، ترک زبانان و یا آذری زبانان پیشنهاد دادند که نهایتا فراکسیون مناطق ترک نشین به تصویب رسید.

وراوی :

نماینده مردم اردبیل، نیر، سرعین و نمین با حضور در دفتر خبرگزاری خبرآنلاین اظهار داشت: در راستای پیگیری مطالبات مردم منطقه فراکسیون مناطق ترک نشین ایجاد شد و این فراکسیون هیچ گونه منافاتی با قوانین کشور ندارد.

وی افزود: در کشور ما ایران شهری را نمی توان یافت که در آن ترک نشین نباشد به همین خصوص لازم بود این فراکسیون ایجاد شود تا دست بعضی ها از برخی سوء استفاده ها کوتاه بماند.

کریمی در ادامه گفت: این فراکسیون در زمینه تحکیم قوانین جمهوری اسلامی میباشد و عده ای که با این فراکسیون مخالفت می کنند که در اشتباه هستند.

نماینده مردم اردبیل در ادامه گفت: زمانی که ما می توانیم مطالبات مردم خود را در داخل کشور دنبال کنیم، مطالبات مردم ما نباید آن سوی مرز های پیگیری شود.

وی افزود: طرح فراکسیون مناطق ترک نشین در دوره های مختلف و با ویژگی زبان های مختلف مطرح شد که تعدادی نام فراکسیون شمالغرب، ترک زبانان و یا آذری زبانان پیشنهاد دادند که نهایتا فراکسیون مناطق ترک نشین به تصویب رسید.

کریمی در آخر تاکید کرد: مکاتبه ای با رییس جمهور انجام دادیم تا کتاب زبان ترکی به چاپ و به مرحله تدریس برسد، البته این امر پس از سپری کردن مراحل قانونی و نظرات مراجع قانونی به انجام خواهد رسید.

 


خبرنگار:  حامد قادری

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

    دیدگاه شما درباره این خبر

    8 + یک =