صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | یکشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۵ | ۱۰:۲۷ ق.ظ
0

معاون اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل گفت: از آغاز بارش های برف تاکنون 104 هزار کیلومتر از راههای ارتباطی این استان برف روبی و بازگشایی شده است.

وراوی :

علی یوسف زاده روز یکشنبه در حاشیه بازدید از عملیات برف روبی و بازگشایی راههای مسدود روستایی خلخال در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با تلاش راهداران علاوه بر بازگشایی و برف روبی این راههای اصلی ، فرعی و روستایی استان در فصول سرد امسال برای مقابله با پدیده یخبندان سطح جاده ها ۱۵ هزار و ۶۰۰ تن مخلوط نمک و ماسه بکار رفته است.
او اظهار کرد: از آغاز بارش های برف و حاکمیت سرما در راههای ارتباطی استان ۹ هزار و ۶۰۰ دستگاه خودرو گرفتار شده در برف و کولاک جاده ها به کمک راهداران این اداره از برف و یخ رها و به مقصد خود هدایت شد.
وی گفت: ۴۱۱ نفر از راهداران پرتلاش استان اردبیل با بکارگیری ۲۲۹ دستگاه ماشین آلات برف روبی و نمک پاشی در حال انجام خدمت راهداری و بازگشایی و برف روبی جاده های برفگیر استان هستند.
وی با بیان اینکه بارش های اواخر هفته گذشته راه ارتباطی ۵۰ درصد از روستاهای دارای سکنه استان اردبیل را مسدود کرده از برف روبی و بازگشایی راه ۳۰۰ روستای استان اردبیل در روز گذشته خبرداد و گفت: با آرام شدن شرایط جوی و فروکش کردن برف و کولاک در استان عملیات برف روبی و بازگشایی ۸۰۰ راه ارتباطی روستایی مسدود شده از برف در مناطق مختلف استان از صبح دیروز آغاز و راهداران در این مدت موفق به برف روبی و بازگشایی ۳۰۰ راه ارتباطی مسدود شده از برف شده اند.
وی با بیان اینکه حجم سنگین برف در راه های ارتباطی روستایی استان اردبیل کار بازگشایی و برف روبی را سخت تر کرده افزود: برای برف روبی راه روستای آق بلاغ کرد از توابع بخش مرکزی خلخال دو دستگاه بولدوزر ولودر بکار گرفته شده ولی با این وجود حجم سنگین برف که ارتفاع آن در برخی از مناطق راه به بیش از چهار متر می رسد مانع از سرعت عمل برف روبی در این مسیر کوهستانی و برف گیر شده است.
یوسف زاده اضافه کرد: مشکل برف روبی و بازگشایی در سایر راههای روستایی خلخال نیز کمتر از مشکل راه آق بلاغ کرد نبوده و با توجه به حجم سنگین برف کار برف روبی وقت و انرژی زیادی را صرف خواهد کرد.
شهرستان خلخال در جنوب اردبیل واقع بوده و این استان را به استان گیلان متصل می کند، جاده خلخال – اسالم و خلخال – پونل ۲ راه ارتباطی استان های اردبیل و گیلان می باشد.
۲۳ کیلومتر از مسیر ۷۰ کیلومتری جاده خلخال به اسالم در حوزه استحفاظی و راهداری اداره راه و شهرسازی خلخال و ۴۷ کیلومتر نیز در حوزه گیلان واقع شده است.
گردنه الماس واقع در جاده کوهستانی خلخال به اسالم در ۱۸ کیلومتری شهر خلخال به عنوان سخت ترین و صعب العبورترین گردنه از لحاظ امدادی در استان اردبیل است که در فصول سرما همواره برای راهداران ، امدادگران و مسافران عبوری دردسر ساز است.

خبرنگار: بهرام نقی زاده ** ایرنا

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

    دیدگاه شما درباره این خبر

    چهارده + 1 =