صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | سه شنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۶ | ۱۰:۱۲ ب.ظ
0
رئیس خانه مطبوعات مشگین شهر خبر داد:

کار گاه آموزشی ” گزارش نویسی” در مشگین شهر برگزار شد

رئیس خانه مطبوعات مشگین شهر با اشاره به بازدید نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی از ساختمان خانه مطبوعات گفت :نماینده شهرستان در جریان کمبود ها و کاستی ها این مجموعه قرار گرفته است و علی رغم وعده کمک های لازم برای تجهیز خانه، متاسفانه با گذشت یکسال هنوز حمایت های لازم صورت نگرفته است .

وراوی :

رئیس خانه مطبوعات مشگین شهر در گفتگو با خبرنگاران از برگزاری کارگاه آموزشی دو روزه با عنوان “گزارش نویسی” در این شهرستان خبر داد.
سرپرست دوره آموزشی یاد شده گفت : این کارگاه دو روزه که به مدت ۱۲ ساعت برگزار شد شامل آموزش تکنیک های خبری ، تیتر نویسی و اصول گزارش نویسی بود که با استقبال خبرنگاران و علاقمندان در ۷و ۸ اردیبهشت ماه با حضور مدرس خانه مطبوعات در ساختمان دانشگاه پیام نور مشگین شهر برگزار شد .
عسگرزاده با اشاره به لزوم نگاه حرفه ای و برگزاری دوره های مختلف برای ارتقاء توان علمی اصحاب رسانه و خبرنگاران گفت: فضای روزنامه نگاری شهرستان نیاز به پوست اندازی دارد و باید نگاه های سنتی جای خود را به نگاه های حرفه ای بدهد تا شاهد رشد و شکوفایی این صنعت فرهنگی در شهرستان باشیم.
این مسئول افزود : خانه مطبوعات مشگین شهر در آبانماه سال ۹۴ بعنوان دومین خانه مطبوعات شهرستانی کشور فعالیت خود را آغاز کرده است و متاسفانه علی رغم گذشت نزدیک به ۲ سال هیچ حمایتی از این مجموعه صنفی صورت نگرفته است .
وی با اشاره به عدم توجه مسئولان گذشته و فعلی شهرستان به مجموعه صنفی خبرنگاران گفت: خانه مطبوعات مشگین شهر فاقد تجهیزات و اعتبارات لازم است و برگزاری دوره های آموزشی با هزینه شخصی اصحاب رسانه و حمایت خانه مطبوعات استان و اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان انجام می شود .
رئیس خانه مطبوعات مشگین شهر با اشاره به بازدید نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی از ساختمان خانه مطبوعات گفت :نماینده شهرستان در جریان کمبود ها و کاستی ها این مجموعه قرار گرفته است و علی رغم وعده ی کمک های لازم برای تجهیز خانه، متاسفانه با گذشت یکسال هنوز حمایت های لازم صورت نگرفته است .
وی همچنین با انتقاد از بی توجهی مسئولان شهرستانی گفت: نگاه برخی مسئولان به اصحاب رسانه و خبرنگاران نگاه ابزاری است و متاسفانه رویکرد فرماندار جدید شهرستان هم در مسیر این نگاه نادرست قرار دارد .
عسگرزاده گفت: خبرنگاران وظیفه خطیر و مسئولیت بزرگی بر گردن دارند و در طول سال بدون هیچ چشم داشتی اقدام به پوشش خبری و عملکرد مسئولان می کنند اما  همیشه مورد بی مهری مسئولان قرار می گیرند .
وی اظهار داشت : زحمات خبرنگاران با حمایت های ناچیز مالی در قالب کارت هدیه ای که سالانه توسط برخی ادارات اهدا می شود جبران شدنی نیست و خبرنگاران نیاز به حمایت معنوی مسئولان شهرستان دارند .
این مسئول با انتقاد از رویکرد فرماندار مشگین شهر گفت : اخیرا در نشست با فرماندار مشگین شهر قرار شد که برای بهاد دادن به خبرنگاران جایگاه ویژه خبرنگاران در محل ساختمان شورای اداری فرمانداری تعیین شود که متاسفانه علی رغم گذشت دو ماه هنوز این اقدام عملی نشده است و انتظار می رود که فرماندار شهرستان نسبت به انجام مورد یاد شده اقدام نمایند .
رئیس خانه مطبوعات مشگین شهر گفت : هر ساله در روز خبرنگار برخی ادارات اقدام به تجلیل از خبرنگاران می کنند که به دلیل بی برنامگی منتهی به نشست مطبوعاتی و ارائه عملکرد مسئولان می شود که انتظار می رود امسال مسئولان شهرستان به خصوص فرماندار محترم برای برگزاری مراسم ویژه ی تجلیل از خبرنگاران که با حضور مسئولان شهرستانی و استانی در یکی از مجتمع های فرهنگی شهرستان برگزار خواهد شد حمایت های لازم را انجام دهند .
وی در خاتمه از همکاری و حمایت های اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و شهرستان مشگین شهر ، خانه مطبوعات استان ، مجموعه گردشگری “وله زیر ” مدیریت هتل “دورنا” و همچنین ریاست محترم دانشگاه پیام نور مرکز مشگین شهر برای برگزاری دوره آموزشی یاد شده قدردانی کرد .

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

    دیدگاه شما درباره این خبر

    دوازده + 4 =