صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | پنج شنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۶ | ۷:۲۰ ب.ظ
0

آزاد سازی شهرهای عراق یکی پس از دیگری از دست مزدوران گروه تروریستی داعش فرصتی استثنایی برای ایران

وراوی :

عراق در طول سالیان متوالی درگیر جنگهای داخلی و آوارگی و عقب ماندگی اقتصادی بوده و حال که در حال خلاصی از اشغال حکومت خودخوانده داعش است که بسوی بازسازی میرود و فرصت بسیار خوبی برای حضور شرکتهای ایرانی خصوصا شرکتهایی در ارتباط با صنعت ساختمان که میتواند باعث ایجاد رونق این بخش در داخل کشور باشیم که در حال رکود شدیدی گرفتار هست را شاهد باشیم و صنایع مواد غذایی که نیاز ضروری ساکنان مناطق تازه آزاد شده میباشد. خدمات فنی و مهندسی نیز با توجه با ارز آوری زیاد توجه ویژه میطلبد.
حجم صادرات ایران به عراق در حدود ۶ میلیارد دلار میباشد و این حجم یک چهارم صادرات ترکیه به عراق میباشد که ترکیه و چین رقبای مهمی در بازار عراق برای ایران هستند. در حالی که ظرفیت چندین برابرکردن صادرات ایران به عراق به راحتی میسر هست. اما نیاز است مسئولین سیاسی و اقتصادی جمهوری اسلامی ایران نگاه ویژه ای به این موضوع داشته باشند.
برای آزادی کشور عراق از دست گروه های تروریستی جمهوری اسلامی ایران از لحاظ سیاسی واقتصادی هزینه های زیادی متقبل شده است جا دارد که زین بعد و در شروع بازسازی زیربناهای عراق همکاریهای نزدیکی با هم داشته باشیم.

طاهرطاهری
دکتری بازرگانی و مدرس دانشگاه

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

    دیدگاه شما درباره این خبر

    چهار × 5 =