صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | پنج شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۳ | ۱۰:۴۹ ق.ظ
4
وراوی :

مشکین شهر – پایگاه خبری تحلیلی وراوی:

برای آگاهی از وضعیت فعلی شهرداری مشکین شهر و برنامه های آتی شهردارجدید مصاحبه ای کوتاه را با وی انجام دادیم : 

وضعیت مالی شهرداری از زمانی که شما شهرداری را تحویل گرفتید در چه شرایطی قرار دارد؟

 در حال حاضر که بنده شهرداری را تحویل گرفته ام هفده و نیم میلیارد بدهی ثبت شده در دفاتر رسمی وجود دارد. البته ممکن است میزان بدهی کمی بیشتر نیز باشد. یکی از عمده بدهی های ما، بدهی به شرکت گاز است که حدود ۳ میلیارد تومان است. باقی بدهی ها به افراد غیردولتی است از جمله پیمانکاران و
جبران این بدهی با توجه به بدنه سنگین شهرداری کار آسانی نخواهد بود. ما در حال حاضر ۳۴۰ نفر پرسنل داریم. این در صورتی که طبق چارت سازمانی پرسنل ما می بایست حدود ۱۵۰ نفر متشکل از ۵۵نفر کارمند و حدود ۱۰۰ نفر بلدیه باشد. متاسفانه به علت شرایط خاصِ اغلب پرسنل، امکان تعدیل نیرو نیز در شرایط کنونی ممکن نیست. شهرداری در حال حاضر ماهانه ۵۸۰ میلیون تومان حقوق و اضافه کار پرداخت می کند که این رقم برای شهرداری مشگین شهر رقم بسیار بالایی محسوب می شود.

در مورد فرهنگسرای شهرداری که بصورت راکد و بلااستفاده مانده است و فعالیت های فرهنگی چه برنامه ای دارید؟
با توجه به پتانسیل بالای جوانان مشگین شهری در نظر داریم فرهنگسرای شهرداری را با همکاری جوانان و NGO های موجود در شهر احیا کنیم ولو با امکانات اندک. امیدوارم با احیای فرهنگسرای شهرداری بتوانیم از جوانان شهر نیز در کارهای فرهنگی علی الخصوص فرهنگسازی بهره مند شویم.
از دیگر کارهای فرهنگی نیز می توان به پارک ترافیک اشاره کرد. تجهیزات این پارک خریداری شده است و تا عید به بهره برداری خواهد رسید. مقرر شده است پارک ترافیک در محل پارک دانشجو برپا شود.
در مورد سینمای شهر نیز به دنبال مشارکت کننده هستیم. البته با توجه به عدم اقبال مردم با سینما امکان استفاده آن به عنوان سینما مقدور نخواهد بود. اما قول می دهم از محل سینما استفاده فرهنگی خواهد شد و به بخش های دیگر تحویل داده نخواهد شد.

لطفا در مورد برنامه آتی شهرداری در حوزه عمرانی مختصرا توضیح دهید:
در حوزه عمرانی برنامه های بسیار زیادی در نظر گرفته شده است. اولین اقدام مهم تهیه دفترچه توسعه مشگین شهر و تحویل آن به وزیر محترم کشور برای لحاظ ردیف بودجه ای در لایجه بودجه سال ۹۴ بود که این کار انجام شدو در حال حاضر با هماهنگی هایی که با تهران انجام شده است ۴ ست ورزشی در حال تحویل به شهرستان است تا در نقاط مختلف شهر نصب شود. هر ست همانند آنچه در ورودی خیاو چای نصب شده است شامل ۲۵ وسیله ورزشی می باشد که مطمئنا در حوزه ترویج ورزشهای عمومی مفید واقع خواهد شد. ۴ میدان در دست اجرا داریم که عبارتند از میدان ورودی بنی هاشم، میدان نصیرآباد، میدان حافظ و میدان فرهنگیان که به زودی اجرا خواهند شد.همچنین آبشار گردولی که درمسیر گردولی روبروی پارک ولایت انجام خواهد شد کارهای مشاوره آن به اتمام رسیده و بزودی با اعتبار ۷ میلیارد ریالی عملیات اجرایی آن آغاز می شود. 

المان ورودی شهر از سمت اهر برای طراحی سفارش داده شده است تا به همراه سردر در ورودی نصب شود.
برنامه ای داریم که طی آن یک پیاده رو از میدان سبلان تا داخل پارک جنگلی و همچنین پیاده رویی نیز از بیمارستان طالقانی( بیمارستان قدیم در دروازه اردبیل به طرف قره درویش) تا پل سلطانیه اجرا شود که علاوه بر افزودن بر زیبایی در ورودی خیاو چای مشکلات عابران پیاده و قدم زدن آنها را حل خواهد کرد.
در مورد آسفالت برنامه بسیار ویژه ای داریم. کارخانه آسفالت ان شاالله تجهیز خواهد شد. در پی خریداری قیر با حجم زیاد هستیم تا وارد معابر، کوچه و خیابان ها شویم. همچنین کانالهای آب تعمیر و بازسازی خواهند شد.
ساماندهی پارک ولایت و توسعه شهر بازی نیز در برنامه کاری شهرداری قرار دارد.
روگذر میدان جانبازان پیشنهاد شده است که امیدواریم تصویب شود.
در یک برنامه بلند مدت نیز در نظر داریم شهرداری را از داخل شهر خارج کرده و اقدام به ساخت یک برج ۱۰ طبقه ویژه شهرداری کنیم تا نماد شهر و شهرداری شناخته شود.
در حوزه زیباسازی شهر و مبلمان شهری چه برنامه ای دارید؟
در این حوزه ۱۰۰ نیمکت خریداری شده است، سطل زبالهای بزرگ نیز برای مستقر شدن در حاشیه های شهر خریداری شده است. ضمنا سطل زبالهای کوچکی نیز خریداری شده است تا در معابر اصلی شهر که متاسفانه سطل زباله وجود ندارد نصب شود. تعداد زیادی نیز چراغ روشنایی خریداری شده است که به زودی نصب شده و به بهره برداری خواهند رسید.
آیا فکری برای درآمد پایدار و همچنین مساله پسماند شهری شده است؟
شهرداری به دنبال مشارکت است. با توجه به وضعیت مالی شهرداری، راه نجات شهرداری ورود بخش خصوصی است. در پی این هستیم تا شرکت های مختلف را وارد گود کنیم.
در مورد پسماند شهری برای تفکیک از مبدا برنامه هایی داریم که امیدوارم مردم بافرهنگ مشگین شهر نیز از طرحهایی که در آینده اجرا خواهد شد استقبال نمایند و ما را در این مسیر یاری نمایند. ضمنا مصر هستیم تا جمع آوری پسماند را به صورت حجمی به شرکت های خصوصی واگذار کنیم. این حرکت علاوه بر اینکه می تواند مشکل پسماند را حل کند در حوزه تعدیل نیروی شهرداری نیز می تواند وزنه سنگینی را از دوش شهرداری بردارد. چرا که در صورت تحویل این کار به بخش خصوصی، نیروهای این واحد نیز به بخش خصوص منتقل خواهند شد و حقوق آنها به عهده بخش خصوصی خواهد بود.

شنیده می شود که ممکن است رتبه شهرداری مشگین شهر تغییر کند. لطفا کمی در این مورد توضیح دهید.
رتبه شهرداری مشگین شهر حدود ۲۰ سال است که روی درجه ۷ متوقف شده است و این باعث شده است که شهرداری نتواند از نظر شاکله و سیستم رشد کند. مسلما عدم رشد شهرداری تاثیر منفی روی پیکره شهر خواهد داشت. ما در زمینه ارتقای رتبه شهرداری پیگیری های بسیار زیادی را انجام داده ایم.شرایط لازم برای ارتقا به رتبه ۸ را فراهم کرده و ارائه داده ایم. تلاش ما حتی برای کسب رتبه ۹ نیز هست.  با ارتقاء شهرداری به رتبه ۸ امکان ایجاد منطقه ۱ شهرداری امکان پذیر خواهد شد و در جذب اعتبارات و ارائه خدمات شرایط بسیار مناسب خواهد بود. در حال حاضر می توانم در مورد اخذ رتبه ۸ قول مساعد دهم. 
در همین راستا اتوماسیون داخل اداره راه اندازی شده است. قراردی تنظیم شده است تا بخش شهرسازی الکترونیکی شود و همچنین به زودی تلفن گویای ۱۳۷ نیز راه اندازی خواهد شد.

آقای مظلومی از اینکه وقت خودتان را در اختیار ما گذاشتید سپاسگزاری می کنیم در پایان اگر سخن دیگری دارید بیان کنید.

خواهش می کنم لطف کردید. امیدوارم که با حمایت شهروندان و مسئولین شهرستان بتوانیم در راستای خدمت مضاعف به مردم بزرگوار قدم برداریم . 

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
 • ناشناس
  جمعه ۱۳ شهریور ۱۳۹۴ در ۱۰:۰۸
  0
  0

  جناب مظلومی با این اضافه نیرو نمی توانی اشغال را جمع کنی اگرتعدیل کنید که همه جارا گندبرمیدارد
 • مرتضی
  سه شنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۴ در ۱۸:۳۰
  0
  0

  با سلام و عرض خسته نباشید لطفآ در باره معضل پارکینگ اقدامی انجام دهید
 • پیگیر
  دوشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۴ در ۰۱:۲۰
  0
  0

  حدود ۴ ماه از این مصاحبه می گذرد. آقای عسکرزاده لطفا کنید قولهایی که در این گزارش داده شده است را پیگیری بفرمایید
 • mojtaba
  یکشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۳ در ۰۸:۴۷
  3
  0

  با سلام اگه برنامه ای برای پارک قدیمی شهر (پارک جنب هتل ساوالان) داشته باشید خیلی ممنون می شویم هیچ نوع وسیله بازی برای بچه در این پارک وجود ندارد نیکت های آن غیر قابل استفاده و کم هستند یه پرخ و فلک بزرگ داره که چندین تن آهن واسه خودش ذخیره کرده و هیچ کاربردی نداره و سرویس بهداشتی مناسبی نداره ممنون میشیم اگه فکری به پارک قدیمی شهر بکنید

دیدگاه شما درباره این خبر

بیست + 2 =