صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | جمعه ۲۶ دی ۱۳۹۳ | ۲:۲۴ ق.ظ
0
وراوی :

مشکین شهر – پایگاه خبری تحلیلی وراوی:

مشگین شهر یکی از شهر های استان اردبیل است که به دلیل قرار گرفتن در دامنه کوه سبلان که به عروس کوه های ایران مشهور است دارای مناظر زیبا و منحصر به فردی است . این شهر با ییلاق های زیبا آبگرم های متعدد طبیعی و آثار باستانی، سالانه پذیرای بیش از صدهزار توریست و کوهنورد از سایر نقاط کشور و جهان است.از همین رو جمعیت هلال احمر مشگین شهر جزء معدود شعباتی است که دائما با انواع حوادث روزانه مواجه است .

گفت و گو با عباس انوری، رئیس هلال احمر مشگین شهر حول محور عملکرد این شعبه پیش روی شماست.

جناب آقای انوری ! چگونه با هلال احمر آشنا شدید؟آشنایی من با جمعیت هلال احمر از زمان دانشجویی آغاز شد که به لحاظ ارتباط داشتن رشته تحصیلی ام ( بهداشت محیط) به عضویت فعال افتخاری جمعیت در آمدم و در هر زمان و مکان آماده خدمت بوده و همچنان خواهم بود.

تعریف هلال احمر از نظر شما چیست؟هلال یعنی آرامش و امید. با اینکه خودم در جمعیت مشغول انجام وظیفه هستم هروقت نشان هلال را می بینم نوعی آرامش معنوی در خود احساس می کنم .

آیا پیش آمده از کار در هلال احمر خسته شوید؟مسلما چنین اتفاقی نیفتاده و نخواهد افتاد.

دلیل این عدم خستگی چه چیزی می تواند باشد؟وقتی فردی جایی مشغول انجام وظیفه است که خروجی اش بسط و گسترش نشاط و امید به آینده در زندگی مردم است. وقتی کار خیرو نیک در راه خدا و به خاطر خلق خدا انجام می شود خستگی در آن معنا و مغهومی ندارد که هیچ بلکه باعث سربلندی و احساس آرامش مردم می شود.

آمادگی امدادگران مشگین شهر در مواجه با حوادث و بحران ها را تا چه حد می دانید؟امداد گران شهرستان مشگین شهر با علاقه بسیاری که به بحث امداد ونجات دارند توانستند در مدت کوتاهی اکثر دوره های آموزش هلال احمر را گذرانده و در هر زمان و مکان آماده خدمت به همشهریان خود هستند. دوره هایی نظیر کمک های اولیه، دوره های تخصصی، جاده و آوار و همچنین دوره های اسکان اضطراری و حمایت های روانی را گذارانده اندو در آینده نیز پیگیر چند دوره های تخصصی دیگر هستیم .که ان شاالله به زودی با اجرای آن در این جمعیت آمادگی امدادگران را افزایش خواهیم داد.

از عملکرد کاری خود در این مدت راضی هستید؟ چقدر توانسته اید به اهداف کاری خود دست یابید؟در این مورد باید دیگران نظر بدهند ولی به حمداله خوب بوده و به این دلیل که منطقه مشگین شهر مردمی زحمت کش و مهمان نواز دارد و تعاملی که با امام جمعه محترم و فرماندار عزیز و سایر ادارات شهرستان برقرار کرده ایم ما را در رسیدن به اهداف جمعیت بسیار کمک کرده است. ضمنا چون جمعیت هلال احمر یک نهاد مردمی است و تقریبا در تمامی فعالیت های عام المنفعه و بشر دوستانه حضور دارد، این خود نقطه قوتی است برای پیشبرد هرچه بهتر و بیشتر اهداف مورد نظر و خدمت رسانی به مردم شهید پرور و ولایتمدار ایران اسلامی.

فعالیت جوانان هلال احمر مشگین شهر چگونه است؟هلال احمر مشگین شهر افراد فعال و با ذوق و پر تلاشی هستند و در اکثر برنامه های این جمعیت حضور پر رنگ داشته و می توان گفت هلال احمر هرچه دارد از جوانان است .حضور در طرح های ملی ایمنی و سلامت مسافران نوروزی و طرح سحاب( راهنمای مسافران نوروزی) از جمله فعالیت های انجام شده است.

اگر سخن خاصی با جوانان عضو سازمان هلال احمر دارید، بیان بفرمایید.

به عنوان فردی که با نگرش کمک به همنوعان در این مجموعه فعالیتم را آغاز کردم معتقدم که در این مجموعه اهداف و اصولی دنبال می شود که برا ی عملی شدن آن نیاز به جوانانی است که با پیاده سازی نقش خود در جامعه به هر کسی که می خواهند با حس انسان دوستانه یاری رسانند.هنگامی که حادثه ای رخ می دهد همه نگاه ها به امدادگران و مهرورزان جمعیت هلال احمر دوخته می شود و تلاش می کنیم با انتقال اهداف والا به ایشان، از طریق  برگزاری دوره های آموزش در طرح های مختلف ودر زمانی که لازم بود حضور پیدا کنند.

فعالیت های شاخص شما در جمعیت هلال احمر مشگین شهر چیست؟ می دانیم لازمه یک کار مفید و اثر بخش داشتن یک برنامه جامع و هدفمند برای حال و آینده و همچنین شناختن نقطه ضعف در هر سیستم است لذا فعالیت های شاخص بنده ایجاد نظم در هر برنامه، تجهیز به روز پایگاه و آموزش پیشرفته نجاتگران، استفاده از آخرین متد امداد و نجات، جذب و آموزش بیشتر جوانان و داوطلبان و نیروهای متخصص و بالاخره جذب خیرین داوطلب.   

 در طول ریاست شما چه کارهایی در شعبه هلال احمر مشگین شهر انجام شده است؟ تکمیل ساختمان اداری و تجهیز آن به سیستم های ایمنی و حفاظتی، تکمیل ساختمان انبار امدادی و تجهیز آن به اقلام ضروری طبق استاندارد و تکمیل سیستم ایمنی و حفاظتی، تکمیل و تجهیز پایگاه دو منظوره جاده ای- کوهستانی به تکنولوژی روز.  

حرف های ناگفته ای اگر دارید…..

آنانی که دستانی پر از گل دارند به دیگران گل خواهند داد. آنان که سخنانی پر از مهر دارند مهربانی را به ارمغان می آورند، اما آنان که قلبشان برای شاد کردن می تپد آن را مهربانانه همچون گل پیشکش می کنند .یک جمله است که می گوید« دست هایی که کمک می کنند مقدس تر از لب هایی است که دعا می کنند» و هلال احمر جایی است که این دست ها را پرورش می دهد. در آخر به همه امدادگران، جوانان و داوطلبان شهرستان مشگین شهر و ایران که شب وروزشان را بدون هیچ چشم داشتی برای امداد رسانی به حادٍثه دیدگان و نیازمندان وقف کرده اند خدا قوت می گویم و از آنان تشکر می کنم. 

 

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

    دیدگاه شما درباره این خبر

    10 + هجده =