صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۳ | ۸:۳۲ ب.ظ
0

رییس پژوهشکده سرطان پستان جهاد دانشگاهی از موفقیت محققان این مرکز در ساخت گرانول‌های پرکننده‌ بافت برای مبتلایان به سرطان‌های استخوانی خبر داد.

وراوی :

دکتر کیوان مجیدزاده : محققان این پژوهشکده موفق به عرضه گرانول‌هایی شدند که در سرطان‌های استخوانی به عنوان پرکننده بافت قابل استفاده هستند.

به گفته وی، این گرانول‌ها پس از تکمیل آزمایشات حیوانی و انسانی در آینده نزدیک به جامعه علمی کشور عرضه خواهند شد.

رئیس پژوهشکده سرطان پستان جهاد دانشگاهی به روش‌های نوین درمانی با استفاده از فناوری‌هایی چون نانو فناوری و مهندسی بافت در بیماری سرطان اشاره کرد و یادآور شد: امروزه بیو سنسورها و روش‌های درمانی و بازتوانی جدید، افق‌های روشنی را برای مبتلایان به سرطان ایجاد کرده است.

مجیدزاده اضافه کرد: بسیاری از بیماران مبتلا تحت عمل جراحی قرار می‌گیرند و بخشی از بافت آنها برداشته می‌شود که لازم است با استفاده از روش‌های نوین، جایگزینی برای بافت‌های از دست رفته پیدا کرد تا بتواند شکل ظاهر و عملکرد بافت به صورت قبل برگردد.

وی با تاکید بر اینکه این امر با استفاده از فناوری‌های نوین صورت می‌گیرد،‌ یادآور شد: این مطالعات در گروه زیست مهندسی پژوهشکده سرطان پستان جهاد دانشگاهی در دستور کار قرار دارد.

رییس پژوهشکده سرطان پستان جهاد دانشگاهی همچنین با اشاره به موفقیت محققان این پژوهشکده در زمینه طراحی و ساخت بیومارکرهای سرطان خاطرنشان کرد: از بیومارکرهای تولید شده می‌توان برای پیش آگهی بیماران استفاده کرد به این معنی که طول عمر آنها را سنجید.

همچنین با اشاره به این که طراحی و ساخت بیومارکرها برای سرطان از زمینه‌های تحقیقاتی پژوهشکده سرطان پستان است افزود: بیومارکرها ابزارهایی هستند که برای تعیین پاسخ بیماران نسبت به درمان استفاده می‌شود.

وی ادامه داد: با استفاده از این ابزار می‌توان مشخص کرد که چه بیمارانی پاسخ مناسبی به درمان دادند و چه بیمارانی نسبت به درمان واکنش مناسبی ندارند.

مجیدزاده یادآور شد: مرحله تولید آزمایشگاهی این بیومارکرها انجام شده اما هنوز به مرحله تولید صنعتی نرسیده است.

ایسنا

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

    دیدگاه شما درباره این خبر

    پنج + پانزده =