صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | پنج شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۳ | ۱۱:۰۱ ق.ظ
0

معاون ‌فرماندار اردبیل گفت: در ۱۱ ماهه امسال ‌۱۲ هزار و ۲۰۰ مورد ولادت در سطح شهرستان اردبیل به ثبت رسید.

وراوی :

وراوی:رحیم افلاکی صبح امروز در جلسه شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی شهرستان اردبیل اظهار داشت: باید برای ثبت به موقع وقایع حیاتی در جامعه فرهنگسازی شود چرا که این امر بستر مناسب برای تصمیم‌گیری و برنامه‌ریزی را برای مسئولان فراهم می‌کند.
وی افزود: وقایع حیاتی یکی از نیازهای مهم و اساسی جامعه و برنامه‌ریزان کشور است که با هویت و ملیت مردم گره خورده ‌و باید در این راستا مسئولان مربوطه در مورد تهیه و تدوین به موقع و در مهلت قانونی مقرر تلاش و جدیت کنند.
معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار اردبیل با اشاره به آمارهای وقایع حیاتی امسال بیان کرد: در یازده ماهه ‌امسال تعداد ولادت ۱۲ هزار و ۲۰۰ ‌مورد بوده که از این تعداد ۶ هزار و ۳۱۹ مورد مرد و ۵ هزار و ۸۸۱ مورد زن ثبت شده و ثبت معوقه ۴۶ مورد و حدود ۹۸ درصد ثبت به موقع و در مهلت قانونی انجام شده است.
افلاکی افزود: تمام دهیاری‌ها، مراکز بهداشت و درمان و خانه‌های بهداشت مکلف هستند وقایع حیاتی ثبت به موقع اداره ثبت احوال اعلام کنند و از سایر ادارات نیز انتظار می‌رود تا با توجه به اهمیت و نقش ثبت احوال در ارائه آمارهای حیاتی همکاری لازم را با اداره ثبت احوال داشته باشند.
در این جلسه وهاب‌پور، رئیس ثبت احوال شهرستان اردبیل نیز با ارائه گزارشی از عملکرد و برنامه‌های ثبت احوال تصریح کرد: تاکنون در بخش هیر دو مورد دفتر پیشخوان افتتاح شده و در بخش ثمرین نیز دفتر پیشخوان تا پایان سال افتتاح می‌شود تا شاهد ارائه خدمات به مردم این مناطق با سهولت بیشتری باشیم.
وی گفت‌: با پیگیری‌های انجام شده از طریق منابع طبیعی و سایر ارگان‌ها در اطراف رضی‌آباد زمینی شناسایی شده است که مسائل و مشکلات آن در حال پیگیری بوده تا در آینده متوفیان در خارج از شهر دفن شوند.

تسنیم

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

    دیدگاه شما درباره این خبر

    19 − چهارده =