صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۳ | ۲:۰۵ ب.ظ
0

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه محقق اردبیلی از ایجاد رشته دکتری مهندسی عمران - ژئوتکنیک در این دانشگاه خبر داد.

وراوی :

وراوی:دکتر مرتضی ابراهیمی گفت: شورای گسترش آموزش عالی با پذیرش دانشجو در رشته مهندسی عمران – ژئوتکنیک در مقطع دکتری در دانشگاه محقق اردبیلی موافقت قطعی کرد.
وی افزود: این شورا پیش تر با پذیرش دانشجو در رشته های ‘مهندسی عمران – مهندسی و مدیریت منابع آب’ و ‘مدیریت ورزشی گرایش مدیریت بازاریابی در ورزش’ در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه محقق اردبیلی موافقت قطعی کرد.

وی ایجاد رشته های روانشناسی و آموزش کودکان استثنایی و مدیریت بازرگانی در مقطع کارشناسی ارشد ، ایجاد رشته مهندسی منابع طبیعی ، جنگل شناسی و اکولوژی جنگل و همچنین رشته های شیمی و شیمی معدنی را از رشته های جدید ایجاد شده در این دانشگاه ذکر کرد.

دانشگاه محقق اردبیلی در سال ۱۳۵۷ با نام آموزشکده کشاورزی و با پذیرش ۳۸ دانشجو در رشته کشاورزی عمومی فعالیت های آموزشی خود را آغاز کرد.

این مرکز آموزش عالی در سال ۱۳۷۱ از دانشگاه تبریز منتزع و مدتی به صورت مجتمع آموزش عالی به فعالیت خود ادامه داده و در سال ۱۳۷۲ با تبدیل آن به دانشگاه با عنوان دانشگاه محقق اردبیلی موافقت شد.

تا سال ۱۳۷۸ در ساختار تشکیلاتی این دانشگاه فقط ۱۶ گروه آموزشی مصوب وجود داشت و هم اکنون در ۲۰۱ رشته تحصیلی دانشجو پذیرش کرده و حدود ۱۱ هزار نفر دانشجو دارد که در ۱۱ دانشکده مشغول تحصیل هستند.

از این تعداد ۴۰ رشته آن در مقطع دکتری ، ۸۴ رشته آن در مقطع کارشناسی ارشد و بقیه در مقطع کارشناسی و کاردانی می باشد.

دانشگاه محقق اردبیلی با بهره گیری از تخصص حدود ۲۷۸ عضو هیات علمی تمام وقت بیش از پیش برای گسترش فعالیت های آموزشی و پژوهشی گام بر می دارد.

ایرنا

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

    دیدگاه شما درباره این خبر

    ده + 7 =