صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | دوشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۳ | ۶:۴۲ ب.ظ
0

فرمانده نیروی انتظامی استان اردبیل از افزایش 216 درصدی کشفیات مواد محترقه در استان در سال جاری خبر داد.

وراوی :

وراوی:سردار ابراهیم کریم خانی روز دوشنبه در نشست با خبرنگاران افزود: در سال گذشته ۲۹ کیلوگرم مواد محترقه کشف شده بود که میزان این کشفیات در سال جاری ۷۹ کیلوگرم می باشد.

وی با بیان اینکه تعداد دستگیر شدگاه در این خصوص نیز در سال جاری هشت درصد افزایش یافته ، گفت: در سال گذشته ۱۷۲ نفر در این رابطه دستگیر شده بودند که این تعداد در سال جاری ۲۰۳ نفر است.

وی تعداد ترقه های غیرمجاز کشف شده را ۸۸۳ هزار و ۵۵ عدد عنوان کرد و افزود: تعداد ۱۲ خودروی حمل مواد محترقه نیز امسال توقیف شده است.

او به حوادث چهارشنبه سوری اشاره کرد و گفت : ۸۸ نفر در حوادث چهارشنبه سوری پارسال مصدوم شده بودند و از این رو فرهنگ سازی و اطلاع رسانی در کاهش این آسیب ها موثر خواهد بود.

کریمخانی با بیان اینکه نیروی انتظامی اقدامات زیادی در راستای کاهش تلفات حوادث چهارشنبه سوری داشته است ، افزود: برخورد با توزیع کنندگان مواد محترقه و ایجاد محدودیت در خصوص آتش بازی در سطح شهر از جمله این اقدامات می باشد.

وی همچنین به اقدامات نیروی انتظامی در کاهش جرایم از جمله سرقت اشاره کرد و گفت : تعداد سرقت های وقوع یافته در سال جاری چهار هزار و ۷۸۲ مورد می باشد که این تعداد در سال گذشته پنج هزار و ۲۴۹ مورد بوده است.

او با بیان اینکه عمده سرقت های انجام گرفته در استان کشف شده است ، بیان کرد: سرقت منزل در استان در سال جاری نسبت به سال گذشته هشت درصد کاهش و سرقت اتومبیل نسبت به سال گذشته ۱۰ درصد افزایش داشته است.

وی به کاهش ۲۵ درصدی وقوع قتل در استان در سال جاری نسبت به سال گذشته اشاره کرد و از کاهش تعداد قتل از ۲۰ مورد در سال گذشته به ۱۵ مورد در سال جاری خبر داد.

وی گفت: تمامی قتل های صورت گرفته در سال جاری منجر به کشف قاتل شده است.

وی در ادامه از افزایش ۱۹ درصدی کشفیات مواد مخدر در استان خبر داد و گفت: بیشترین کشفیات مربوط به تریاک بوده و سه باند سازمان یافته در خصوص توزیع مواد مخدر در استان نیز متلاشی شده اند.

کریم خانی با اشاره به فراوانی جرایم در استان افزود: نزاع و درگیری در رتبه اول ، مفاسد اجتماعی رتبه دوم ، سرقت در رتبه سوم ، تصادفات در رتبه چهارم ، جرایم مالی و اقتصادی در رتبه پنجم ، کلاهبرداری در رتبه ششم و جعل در رتبه هفتم قرار دارند.

ایرنا

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

    دیدگاه شما درباره این خبر

    17 − 7 =