صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | شنبه ۱۵ فروردین ۱۳۹۴ | ۳:۴۸ ب.ظ
2

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: محدوده منطقه آزاد تجاری مستقل استان اردبیل حدود 210 هزار هکتار خواهد بود که در این زمینه قرار است دیدگاه‌های کارشناسی و نظرات پیشنهادی را نیز دریافت کنیم.

وراوی :

مصطفی‌ افضلی‌فرد امروز (شنبه ۱۵ فروردین ۹۴) اظهار کرد: منطقه آزاد تجاری که به شکل مستقل قرار است برای استان اردبیل مصوب شود در آخرین جلسه‌ای که قبل از عید با ترکان رئیس مناطق آزاد کشور داشتیم بنا شد لایحه منطقه آزاد تجاری مستقل استان اردبیل در اوایل سال با نقشه اجرایی و همچنین الزامات و پیوست‌های نقشه تهیه شده و بعد از تصویب دولت در قالب یک لایحه به مجلس ارائه شود.

وی گفت: قرار است در کنار سایر لوایح مجلس نیز تصویب منطقه تجاری آزاد اردبیل را در کمیسیون‌های تخصصی مورد بررسی بیشتر قرار داده و بتوانیم در نیمه اول امسال شاهد تصویب نهایی و آغاز عملیات اجرایی این منطقه مستقل باشیم.

عضو مجمع نمایندگان استان اردبیل پیشنهاد اولیه را برای تعیین محدوده آن ۲۱۰ هزار هکتار بیان کرد و گفت: البته ما از نظرات کارشناسان و مسئولان و مدیران با تجربه در این زمینه استفاده خواهیم کرد و با رعایت مقررات و شرایط علمی و فنی محدوده را توسعه و گسترش خواهیم داد.

افضلی‌فرد یادآور شد: قطعا منطقه مستقل آزاد تجاری به توسعه و پیشرفت همه‌جانبه استان کمک خواهد کرد هر چند که متاسفانه برخی‌ها در آستانه انتخابات مجلس با شعارهای تبلیغاتی و انتخاباتی سعی در حمایت از طرح الحاقی به منطقه ‌آزاد ارس را دارند در حالی که استقلال عملکرد در این زمینه می‌تواند به نفع استان باشد.

وی تصریح کرد: حتی نمایندگان شهرهای آذربایجان‌شرقی که شهرهای آنها به ارس ملحق شده‌اند از این وضعیت گلایه دارند چراکه اعلام می‌کنند از این الحاق نتیجه‌ای نگرفته‌اند چه برسد به اینکه ما به عنوان یک استان مستقل بخواهیم خودمان را به منطقه آزاد ارس پیوند دهیم که به هیچ‌وجه با عقل و منطق سازگار نیست.

این نماینده مجلس ادامه داد: آنهایی که الحاق را اولی‌تر از استقلال منطقه آزاد تجاری می‌دانند قطعا صلاح و خیر مردم منطقه را نادیده گرفته و تنها به صورت مقطعی به شعارهای تبلیغاتی بسنده کرده‌اند در حالی که حتی برای مردم شمال استان نیز صلاح و صرفه کار در استقرار منطقه آزاد تجاری است.

افضلی‌فرد گفت: امیدواریم با پیشنهادهای علمی، خوب و فنی کارآمد در خصوص محدوده آزاد منطقه تجاری تصمیم‌گیری کرده و با همدلی کلیه نمایندگان استان و جلب اعتماد سایر نمایندگان این لایحه با رای بالا در مجلس مصوب شود.

وی عنوان کرد: انتظار می‌رود در سالی که مزین به نام «دولت و ملت، همدلی و همزبانی» است همه نمایندگان و مسئولان مصالح ملت را بر مسائل خود و مصالح تبلیغاتی زود هنگام ترجیح دهند.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: شرکت‌های دانش‌بنیان با رایزنی‌هایی که با معاونت عملی رئیس جمهور داشتیم قرار است در استان اردبیل در قالب پارک علم و فناوری مورد حمایت قرار گرفته و طرح‌های ۱۵گانه آنها فعال شود.

افضلی‌فرد ادامه داد: قرار شده برای صاحبان این طرح‌ها از طریق صندوق امام رضا (ع) تسهیلاتی نیز ارائه شود تا بتوانند در قالب شرکت‌های دانش‌بنیان تولید محصول کرده و آن را عرضه کنند تا زمینه فروش آن نیز فراهم آید.

وی در پایان سخنان خود از حمایت‌های رئیس دانشگاه محقق اردبیلی در پشتیبانی از شرکت‌های دانش‌بنیان قدردانی کرد و گفت: امیدواریم با راه‌اندازی پارک علم و فناوری در استان زمینه مطلوبیت این کار نیز فراهم آید.

منبع: فارس

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
 • میثم
  جمعه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۴ در ۰۱:۳۱
  0
  0

  منطقه آزاد مستقل اردبیل.تا کی ما به این تبریزیها وابسته باشیم اینقدر عقب هستیم بس نیست که بخواهیم الحاق هم.بشیم.ما وقتی استان شدیم و از تبریز جدا شدیم یعنی معنیش این است که ما مستقل شدیم از تمام جهات.پس ما منطقه آزاد تجاری و صنعتی مستقل میخواهیم.با تشکر
 • احمد.ا
  شنبه ۱۵ فروردین ۱۳۹۴ در ۱۶:۱۰
  0
  0

  منطقه آزاد تجاری مستقل یا الحاقی؟ مساله این است! آخه نه اینکه هر کدوم رو ما درخواست بدیم می ذارن تو دامنون؟

دیدگاه شما درباره این خبر

سه × 2 =