صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | یکشنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۴ | ۵:۰۴ ب.ظ
0

شهردار اردبیل از افتتاح پروژه ساماندهی رودخانه بالیقلو تا خردادماه امسال خبر داد.

وراوی :

وراوی: صدیف بدری عصر امروز در دیدار با مسئولان و مدیران شهرداری اردبیل اظهار کرد: با توجه به اجرای فاز به فاز ساماندهی رودخانه بالیقلو سعی داریم در مسیر باقی مانده نیز پروژه را ظرف سال‌های آینده تکمیل کرده و به بهره‌برداری برسانیم.

وی اولویت اقدامات شهرداری را در سال ۹۴ اجرا و به اتمام رساندن طرح‌های نیمه‌تمام در حوزه‌های مختلف عمرانی، فضای سبز، زیباسازی، فرهنگی و ورزشی بیان کرد.

شهردار اردبیل با تبریک سال نو به تمامی کارکنان مجموعه شهرداری اردبیل، نامگذاری سال ۹۴ از سوی مقام معظم رهبری به نام «دولت و ملت، همدلی و همزبانی» را خاطر نشان کرد و گفت: مجموعه شهرداری اردبیل نیز در سال پیش رو به منظور عمل به منویات مقام معظم رهبری و در جهت پیشبرد اهداف، همدلی و همزبانی با ملت به خصوص شهروندان قدرشناس اردبیل را بیش از پیش سرلوحه کارهای خود قرار می‌دهد.

بدری با تاکید مجدد بر ضرورت اجرای به موقع طرح‌های نیمه‌تمام شهرداری در سال‌جاری افزود: از کلیه مدیران مناطق و سازمان‌های تابعه انتظار داریم تا با تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام در حوزه‌های مختلف نظیر توسعه فضای سبز، زیباسازی، آسفالت، اجرای کانال‌های سنگی، لکه‌گیری معابر، نصب هشت دستگاه پل عابر پیاده و… این طرح‌ها را تا عید مبعث امسال برای بهره‌برداری آماده کنند.

وی تلاش مضاعف کلیه کارکنان شهرداری اردبیل برای انجام کارها در سال جدید را شرط موفقیت بیشتر خواند و تصریح کرد: صرفه‌جویی آگاهانه در هزینه‌های جاری و اقلام مصرفی در مجموعه شهرداری نیز می‌تواند به رفع و تعدیل برخی مشکلات مالی کمک کند.

ساماندهی ورودی‌های شهر شتاب می‌گیرد

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، شهردار اردبیل با ابراز گلایه از عدم کاشت درخت و نهال به تعداد مناسب و مورد نیاز در سطح پارک‌ها و بوستان‌های سطح شهر اردبیل به خصوص در محیط پیرامون دریاچه شورابیل، از سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری اردبیل خواست تا در سال جدید با تمام توان خود نسبت به کاشت گونه‌های مناسب و به اندازه درختان در سطح شهر اقدام کرده و برای جبران این کمبود تلاش مضاعف‌تری داشته باشد.

بدری ساماندهی ورودی‌ها و خروجی‌های شهر اردبیل با شتاب بیشتر را از دیگر برنامه‌های اولویت‌دار برای مدیریت مناطق شهرداری اردبیل عنوان کرد و ادامه داد: در سال پیش رو از کلیه سازمان‌های مرتبط انتظار داریم تا با همکاری مدیران مناطق با جدیت نسبت به این امر مهم اقدام کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: در ورودی شهر اردبیل از سمت جاده خلخال و سرچم که ورودی اصلی شهر نیز به شمار می‌آید با فضای مناسب و در خور و شأن شهروندان اردبیل مواجه نیستیم که باید با اجرای به موقع و اصولی مسیر کندرو، جدول‌گذاری، آسفالت و کاشت گونه‌های مناسب درختچه‌های زینتی هر چه سریعتر و با کیفیت بیشتر نسبت به ساماندهی این ورودی و سایر ورودی‌های شهر اقدام کنیم.

بدری از آماده بودن زیرساخت‌ها و نقشه‌های اجرایی لازم برای ممیزی املاک مناطق شهرداری اردبیل خبر داد و اضافه کرد: کار بلوک‌بندی طرح ممیزی املاک نیز پایان یافته و انتظار می‌رود این کار تا پایان امسال حداقل در دو منطقه شهرداری به طور کامل محقق شود.

شهردار اردبیل گفت: اقداماتی نظیر تعیین محدوده خدمات شهری به وسیله روپرگذاری پیرامون شهر، تداوم فعالیت‌های مربوط به شهرداری الکترونیک در مناطق و تکمیل فیبر نوری، اتمام عملیات آسفالت نیمه‌تمام کوچه‌ها و معابر برخی شهرک‌ها، زمانبندی اجرای پروژه‌ها، کنترل پروژه، طرح‌های بزرگ مشارکتی با بخش خصوصی و واگذاری کار جمع‌آوری و انتقال نخاله‌های ساختمانی به پیمانکاران بخش خصوصی از دیگر اقداماتی است که در سال ۹۴ با جدیت پیگیری می‌شود.

وی تسریع در عملیات اجرایی پروژه‌های امتداد بلوار ۴۵ متری ولایت از محل تقاطع خیابان در حال احداث ۳۵ متری تا مقابل مجتمع شوراسنتر و عملیات بهسازی رودخانه بالیقلو در حد فاصل میدان قدس تا پل عطایی را از جمله تکالیف مهم عمرانی شهرداری اردبیل در سال ۹۴ برشمرد و افزود: سازمان‌های مسئول مکلف هستند تا این دو پروژه را تا خرداد ماه امسال به مرحله بهره‌برداری برسانند.

بدری در بخش دیگری از سخنان خود با ابراز نارضایتی از کیفیت جمع‌آوری زباله از سطح شهر اردبیل بر ضرورت توجه و نظارت بیشتر بر این امر در سال جدید تاکید کرد و ادامه داد: تغییر برخی شیوه‌های جمع‌آوری زباله‌ها و انتخاب زمان‌های مناسب برای این کار به منظور آسایش بیشتر شهروندان می‌تواند بسیاری از مشکلات موجود در این زمینه را مرتفع کند.

وی پرداخت به مقوله فرهنگ‌سازی زندگی شهری را از مهمترین تکالیف سازمان فرهنگی، ورزشی شهرداری اردبیل در سال جدید بیان کرد.

فارس

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

    دیدگاه شما درباره این خبر

    بیست − چهار =