صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | دوشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۴ | ۱۲:۴۵ ب.ظ
0

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل گفت: به مناسبت فرارسیدن سالروز ولادت حضرت مهدی(عج) جشن نیمه شعبان در ۱۶ امامزاده شاخص استان برگزار می شود.

وراوی :

وراوی: اداره کل اوقاف و امور خیریه اردبیل، حجت الاسلام اکبر قیامی تصریح کرد: این تعداد امامزاده در سراسر استان برای برگزاری مراسم عید نیمه شعبان آماده شده است.
وی افزود: سخنرانی در شب و روز میلاد، برگزاری محافل نورانی قرآن کریم، ختم صلوات برای سلامتی و ظهور امام زمان(عج)، غرفه مشاوره وقف جدید با محوریت وقف برای ترویج فرهنگ انتظار و مهدویت، بخش هایی از این جشن است.

به گفته مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان علاوه بر این برگزاری مراسم دعای توسل، برپایی مراسم احیاء شب نیمه شعبان به همراه پذیرایی و اطعام سحری از احیاء کنندگان، برگزاری دعای ندبه و مولودی خوانی و شعرخوانی و برگزاری مراسم ویژه با عنوان “منتظران ظهور” در عصر روز ولادت پیش بینی شده است.

قیامی تصریح کرد: برای برگزاری اعیاد شعبانیه امامزادگان سیدصدرالدین، صالح، حلیمه خاتون آقاباقر و میرزاده خانم اردبیل، سید احمد، صفی الدین و ام کلثوم قاضیلر، امیر نعمت ا…آل هاشم در نظر گرفته شده است.

وی اضافه کرد: در شهرستان ها نیز سید عبدا… کلور، پیر سلمان، سید دانیال و سید ابوالقاسم کالار خلخال و سید سلیمان فخر آباد، سید ابراهیم لاهرود، سید احمد و محمد آلنی، سید ابراهیم عور، سید جعفر انار و سید عمادالدین رضی مشگین شهر برای برپایی جشن آماده شده اند.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان تاکید کرد: به دلیل نزدیک شدن سالروز ارتحال حضرت امام خمینی (ره) و قیام خونین ۱۵ خرداد، مراسم ویژه این ایام نیز در امامزادگان شاخص استان برگزار خواهد شد.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر