صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | دوشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۴ | ۱۲:۵۹ ب.ظ
0
در آستانه ماه مبارک رمضان صورت می‌گیرد

تنظیم بازار محصولات پروتئینی در اردبیل

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل از اجرای طرح ضیافت برای تنظیم بازار ایام ماه مبارک رمضان و تامین مایحتاج ضروری مردم به ویژه مواد پروتئینی در استان اردبیل خبر داد.

وراوی :

وراوی: اصغر پرتوی صبح امروز در جلسه اعضای ستاد تنظیم بازار استان اردبیل اظهار کرد: تنظیم بازار مجموعه سیاستگذاری‌ها و فعالیت‌هایی است که به منظور ایجاد ثبات در بازار و جلوگیری از کاهش نوسانات قیمت برای حمایت از تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان اعمال می‌شود توجه به این موضوع در ماه‌های پرمصرف سال نظیر ماه مبارک رمضان، ایام پایانی سال که حجم تقاضا افزایش می‌یابد از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است تا ضمن تأمین کالای مورد تقاضا از طریق افزایش عرضه از سودجویی عرضه‌کنندگان جلوگیری شود.
وی افزود: هدف از اجرای طرح ضیافت که در آستانه ماه مبارک رمضان صورت می‌گیرد تثبیت قیمت‌ها در دامنه مناسب قیمت و ایجاد تعادل بین عرضه و تقاضا از طریق افزایش مراکز عرضه به صورت عرضه مستقیم در غرفه برگزاری نمایشگاه‌ها، برگزاری فروش فوق‌العاده، تأمین و توزیع کالاهای اساسی، طرح تشدید بازرسی و نظارت ویژه است.

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل تصریح کرد: اجناسی که در اینگونه نمایشگاه‌ها عرضه خواهد شد، شامل مرغ، گوشت قرمز، برنج و شکر و روغن نباتی و غیره است که در طول ایام ماه مبارک رمضان به وفور در بازار برای مصرف‌کنندگان عرضه خواهد شد.

پرتوی ادامه داد: مقرر شده در آستانه ماه مبارک رمضان ۵۴۰ تن مرغ، ۵۱ تن گوشت قرمز، ۸۳۰ تن برنج، ۳۴۰ تن شکر و …. برای تامین نیاز مصرف‌کنندگان عرضه می‌شود.

این مسئول بیان کرد: خرما و شیرینی‌جات و لبنیات که شیر و ماست و کره و پنیر را شامل می‌شود در این طرح منظور شده است در خصوص تخم‌مرغ نیز باید اشاره کنم که چون قیمت فعلی تخم‌مرغ آنچنان بالا نیست و با گرم شدن هوا پیش‌بینی می‌شود میزان مصرف آن نیز پائین بیاید ولی با وجود این اقدامات خود را در خصوص تنظیم قیمت آن نیز در بازار انجام خواهیم داد.

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل یادآور شد: با برگزاری نمایشگاه طرح ضیافت محصولات و اقلام ضروری زیر قیمت بازار به مصرف‌کنندگان عرضه خواهد شد و در همین راستا طرح تشدید و نظارت صنفی با قدرت و قوت توسط دستگاه‌های ذیربط همچون شورای اصناف، استانداری و جهاد کشاورزی صورت خواهد گرفت و سازمان تعزیرات حکمتی استان نیز با فعال کردن اکیپ‌های نظارت بر روند کار نظارت خواهد کرد.

پرتوی در پایان سخنان خود گفت: زمان دقیق افتتاح نمایشگاه‌ها به منظور عرضه کالاهای ضروری زیرقیمت بازار تحت عنوان طرح ضیافت به‌زودی از طریق رسانه‌های ارتباط جمعی به اطلاع عموم مردم استان خواهد رسید.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر