صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | سه شنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۴ | ۱۱:۱۴ ق.ظ
0

رئیس شوراهای حل اختلاف استان اردبیل گفت: مراحل رسیدگی به پرونده‌ها در شوراهای حل اختلاف استان اردبیل مکانیزه می‌شود.

وراوی :

وراوی: نصرت حسن‌زاده در همایش تجلیل از تلاشگران عرصه صلح و سازش استان اردبیل اظهار داشت: از اقدامات مهم شوراهای حل اختلاف در سال گذشته و دو ماهه امسال حل و فصل ۵ فقره پرونده قصاص است که با تلاش و کوشش اعضای شورای حل اختلاف با صلح و سازش مختومه شده است.
رئیس شوراهای حل اختلاف استان اردبیل با اشاره به کسب موفقیت‌های دیگر شورا افزود: این استان در زمینه تشکیل و راه‌اندازی اداره رسیدگی به شکایات مردمی نخستین استان در سطح کشور بوده که به منظور ارائه خدمت‌رسانی بهتر به مردم راه‌اندازی شده است.
وی با اشاره به عملکردهای دیگر شورا تصریح کرد: اجرای موفق و کارشناسی شده ساماندهی شعب شهری و روستایی، کسب رتبه‌های برتر کشوری در سال‌های اخیر و به ویژه سال گذشته شوراهای حل اختلاف اردبیل در زمینه آموزش، ساماندهی قضات شورا، راه اندازی سیستم cms در تمامی شعب شوراهای حل اختلاف استان، تشکیل شعب ویژه تخصصی، تشکیل کمسیون اداری و قضایی شوراها، احیای واحد ارشاد و معاضدت قضایی در ساختمان مرکزی شوراهای حل اختلاف استان، ایجاد واحد رفاه برای شورهای حل اختلاف استان از برنامه‌های شوراهای حل اختلاف استان بوده است.
رئیس شوراهای حل اختلاف استان اردبیل تقویت واحدهای فرهنگی شوراهای حل اختلاف، برگزاری جشنواره آرای برتر صادره از سوی قضات شورا، مکانیزه کردن تمامی مراحل رسیدگی در شورا، تقویت برنامه‌های آموزشی و برگزاری آموزش‌های کارگاهی و تعمیم و ایجاد شعب تخصصی در سایر حوزه‌ها را از برنامه‌های آینده شورای حل اختلاف عنوان کرد.
حسن‌زاده ‌بیان کرد: هم اکنون با ۷۶ شعب شهری و ۱۴ شعب روستایی شورای حل اختلاف اردبیل فعالیت خود را ادامه می‌دهد و در این مدت تعداد ۶۳۶ هزار و ۷۱۳ فقره پرونده رسیدگی و مختومه شده که از این تعداد ۲۰۳ هزار و ۳۴۶ مورد با مصالحه پایان یافته است.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر