صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | سه شنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۴ | ۱۱:۳۷ ق.ظ
0

مدیر انجمن نمایش بسیج استان اردبیل گفت: امسال با برگزاری کلاس‌های تخصصی استعدادهای موجود در عرصه تئاتر استان اردبیل را شناسایی کرده و در کنار این امر برای ارتقای دانش هنرمندان این رشته تلاش می‌کنیم.

وراوی :

وراوی: علی دانش در جمع هنرمندان بسیجی تئاتر استان اردبیل اظهار داشت: امروزه کسی بیگانه از جایگاه ویژه و قدرت هنر در زندگی بشری نیست و جهانی بودن زبان هنر در میان راه‌های مختلف پیام‌رسانی و برخورداری از سرعت و پذیرش بیشتر آن در انتقال پیام همگی حکایت از قدرت هنر و نفوذ آن دارد.
وی افزود: قدرتی که می‌تواند به راحتی مرزهای جغرافیایی را درنوردد و محدودیت‌های زبان‌های گوناگون ملت‌ها را پشت سر بگذارد و با نیروی فوق‌العاده جذاب خود در دورترین نقاط جهان میلیون‌ها نگاه را متوجه زیبایی خود کند و لبخند بر لب‌ها بنشاند و در عصر سیاست نیز هنر قدرت خود را آشکار می‌سازد به طوری که با یک خطابه آتشین، شعر حماسی یا فیلم نمایش شورانگیز به راحتی می‌توان سرنوشت یک جامعه را تغییر داد.
مدیر انجمن نمایش بسیج استان اردبیل گفت: یکی از رشته‌های مهم هنری رشته تئاتر است که امروزه از نظر ساختار و شکل ارائه گستردگی فراوانی یافته و شکل‌های گاه بدیعی چون تئاتر خیابانی، تئاتر محیطی، تئاتر مواجه، تئاتر پوچی و برخی حوزه‌ها که برخی از آنها در شکل اجرا و تعدادی نیز در ساختار نمایشنامه دست به نوآوری زده‌اند.
دانش تصریح کرد: هر کسی که خود را تئاتری قلمداد می‌کند باید بداند عرصه تئاتر جای خودنمایی و فخرفروشی نیست, بلکه رسالت یک هنرمند تئاتری آگاهی دادن به مردم با تولید و خلق آثار ماندگار است.
این پیشکسوت تئاتر استان اردبیل با انتقاد از نبود زیرساخت‌های لازم برای بسط و توسعه تئاتر استان بیان کرد: استان اردبیل بزرگان زیادی را تقدیم عرصه تئاتر کشور کرده که برخی از آنها با جهان هستی وداع کرده‌اند و هنوز هم برخی در مرکز کشور و در استان به فعالیت هنری خود ادامه می‌دهند.
وی اظهار کرد: متاسفانه با وجود هنرمندان شایسته در استان فضاهای تئاتر همگام با هنرمندان تئاتر در استان توسعه نیافته است چرا که اردبیل با این پیشینه می‌توانست از نظر نرم‌افزاری و سخت‌افزاری به قطب مهم هنر نمایش کشور تبدیل شود ولی باید اذعان کرد که ما پسروی را بر پیشروی ترجیح داده ایم.
مدیر انجمن نمایش بسیج استان اردبیل تصریح کرد: در انجمن نمایش نیروهای مخلص و پاک دور هم جمع شده‌اند که تلاش می‌کنند با همدلی و همزبانی برای اعتلای این هنر دین و وظیفه خود را به نحو احسن ادا کنند.
دانش گفت: مهمترین ماموریت انجمن نمایش بسیج, شناسایی استعدادهای هنری و تربیت هنرمندان متعهد در عرصه تئاتر است که امسال با برگزاری کلاس‌های تخصصی هم استعدادهای موجود را شناسایی کرده و هم برای ارتقای دانش هنرمندان این رشته تلاش می‌کنیم.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر