صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | سه شنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۴ | ۹:۰۰ ب.ظ
0

خزانه‌دار شورای اسلامی شهر اردبیل با اشاره به فشارهای وارده به برخی از اعضا شورا در بحث انتخاب شهردار گفت: لابی‌گری انتخاب شهردار اردبیل را تحت تاثیر قرار می دهد.

وراوی :

وراوی : علی هدایتی شامگاه دوشنبه در جلسه کمیسیون انتخاب شهردار اردبیل تصریح کرد: هم اکنون برخی اعضا برای انتخاب شهردار تحت فشار هستند.
وی افزود: خود بنده از لابی گری دوست و آشنا و تمناها تحت فشار هستم و شاید سایر اعضای شورا نیز وضعیت بدتری از بنده داشته باشند.

خزانه دار شورای اسلامی شهر اردبیل با تاکید به اینکه این فشارها ناخودآگاه ذهن انسان را تحت تاثیر قرار می دهد، اضافه کرد: متاسفانه ذهن انسان را از کنار و اطراف مدیریت می کنند.

هدایتی انتخاب شهردار را رقم زدن سرنوشت این شهر دانست و افزود: اینکه ۶+۱ نفر شهردار را انتخاب کند و شش نفر بعدی مخالف باشند به منزله ایجاد اختلاف در بین اعضای شورا و استرس برای شهردار است.

وی خواستار اجماع در انتخاب شهردار اردبیل شد و گفت: به عقیده بنده در جلسه خصوصی رای ها یکسان سازی شود و دو طرف موافق و مخالف به توافق برسند.

خزانه دار شورای اسلامی شهر اردبیل با تاکید به وضعیت نامطلوب مدیریت شهری در اردبیل اضافه کرد: بدهی و نبود درآمد پایدار این شهر را با مشکل مواجه ساخته و بهتر است شورا با یکدستی نسبت به انتخاب شهردار اقدام کند.

هدایتی با بیان اینکه این جلسه رسمی نیست، اضافه کرد: در جلسه کمیسیون نمی توان شهردار انتخاب کرد و بهتر است فرصتی فراهم شود تا شورا سوالات خود را از کاندیداها طرح کند.

رقابت بین اعضا به جای خیرخواهی

در این جلسه عضو شورای اسلامی شهر اردبیل نیز به ضرورت تمرکز شورا بر روی یک نفر تاکید کرد و گفت: باید با در نظر گرفتن مصلحت شهر صرف نظر از جبهه گیری اقدام به انتخاب کنیم.

رحیم آقازاده وحدت رویه را برای شورا ضروری دانست و افزود: رای جمعی بیانگر انسجام شورا است و متاسفانه برخی مسائل طرح شده نه از سر خیرخواهی بلکه رقابت بین اعضا است.

وی معتقد است کش دادن انتخاب شهردار نفاق و بد بینی بین اعضا به وجود می آورد و این در حالی است که اردبیل در بین ۳۱ استان رشد کمتری داشته است.

آقازاده با ذکر مثالی به مقایسه دو شهر اردبیل و تبریز پرداخت که با وجود اینکه جمعیت اردبیل یک چهارم تبریز است اما در بودجه یک چهارم نیست و همین مشکلات ضرورت انتخاب مصلحت اندیشانه را ایجاب می کند.

عضو شورای اسلامی شهر اردبیل نیز در این جلسه گفت: شورا دلیل منطقی برای حذف تعدادی از کاندیداهای شهرداری اردبیل و بررسی مابقی را ندارد.

حجت الاسلام محمد رضا سرداری تصریح کرد: شورا در دور سوم و چهارم از افراد مطرح رزومه کاری نخواسته بود اما در حال حاضر هشت کاندیدا رزومه ارائه کرده اند.

وی با بیان اینکه هر تک تک این هشت کاندیدا عنوان شده که احراز شرایط شهرداری هستند و از آن ها برنامه خواسته شده است، ادامه داد: در چنین وضعیتی حذف چند نفر صحیح نیست و هرکس موافق حذف است با شهامت باید دلایل آن را عنوان کند.

عضو شورای اسلامی شهر اردبیل با بیان اینکه شورا دلیل منطقی برای حذف تعدادی از کاندیداها ندارد، اضافه کرد: کاهش و تقلیل کاندیداها توهین به حیثیت آن ها است و ممکن است این سوال را بپرسند که اگر قرار نبود بررسی شوند چرا مجبور شدند برنامه ارائه دهند.

سرداری با ذکر مثالی به انتخابات کشور اشاره کرد و افزود: انتخابات کشور روند مشخصی دارد و فرد از میان کاندیداها انتخاب می شود و حالا شورا نمی تواند مغایر این رویه اقدام کند.

وی خواستار رای گیری از بین تمامی کاندیداها شد و تاکید کرد: در صورتی که فردی انتخاب نشد می توان تصمیم دیگری برای انتخاب گرفت.

عضو شورای اسلامی شهر اردبیل در عین حال با تاکید به اینکه در جلسه کمیسیون نمی توان شهردار انتخاب کرد خواستار انتخاب شهردار در جلسه رسمی شورا شد.

دیگر عضو شورا هم با تاکید به اینکه ارزش رای دادن به موافق و مخالف بودن آن است تصریح کرد: اینکه هم مخالف داشته باشیم هم موافق عالمانه ترین حرکت است.

حسین افسانه با یادآوری رای مخالف خود به شهردار سابق اردبیل گفت: با این وجود بنده پیگیر امورات شهرداری بودم.

وی افزود: انتخاب شهردار باید بدون کاهش کاندیداها باشد و بر اساس معیارهای مشخص شده می توان از بین کاندیداها انتخاب کرد.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر