صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | چهارشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۴ | ۱:۴۷ ب.ظ
0

معاون بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب استان اردبیل گفت: براساس شاخص‌های موجود مشگین‌شهر به عنوان پایلوت اجرای طرح ایمنی آب در سطح استان اردبیل انتخاب شده است.

وراوی :

وراوی: یحیی سیف‌الهی شامگاه سه‌شنبه در آئین تودیع و معارفه مدیران امور آب و فاضلاب مشگین‌شهر اظهار داشت: بارش نزولات آسمانی امسال در سطح استان و به ویژه شهرستان مشگین‌شهر بسیار خوب بوده و بارندگی‌ها ۳۷۰ میلیمتر افزایش نسبت به متوسط سالیانه بارش در این شهرستان را نشان می‌دهد که به واسطه این امر مشگین شهر به عنوان پایلوت استانی اجرای طرح ایمنی آب انتخاب شده است.
وی با اشاره به مهار خوب آب‌های سطحی در این شهر گفت: از نظر منابع سطحی آب مشکلی در مشگین‌شهر وجود ندارد ولی در بخش منابع زیرزمینی آب با افت ۳۰ درصدی در این شهرستان مواجه هستیم و غنی‌سازی منابع زیرزمینی آب نیازمند بارش مداوم باران به صورت مستمر در چند سال پیاپی است و برای مقابله با این معضل باید روش‌های موثر صرفه‌جویی در بخش کشاورزی، شیلات، کارخانه‌های تولیدی و مصارف خانگی به طور جدی به کار گرفته شود.
معاون بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب استان اردبیل اشاره به روش‌های نوین آبیارری در بخش کشاورزی افزود: باید شیوه‌های کاربردی در مورد مصرف بهینه آب توسط مسئولان و ادارات مربوطه تنظیم و در اختیار مصرف‌کنندگان قرار گیرد تا با برداشت کم از منابع زیرزمینی،مدیریت مصرف آب، پرهیز از اسراف و جایگرین کردن روش‌های نوین آبیاری در بخش‌ها مختلف کشاورزی شاهد غنی‌سازی منابع آ‌ب‌های زیرزمینی در این شهرستان باشیم.
محمدتقی آهنگری، معاون فرماندار شهرستان مشگین‌شهر نیز در این آئین با مهم ارزیابی کردن پروژه‌های آب و فاضلاب شهری و تخصیص اعتبار برای اجرایی شدن این پروژه‌ها، خواستار تسریع و نظارت بر پروژه‌های آب و فاضلاب شهری شد.
در این آئین با قدردانی از تلاش‌های سروش خیاوی به عنوان مدیر پیشین اداره امور آب و فاضلاب شهری مشگین‌شهر، خیرجو به عنوان مدیر این اداره معرفی شد.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر