صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | چهارشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۴ | ۲:۰۲ ب.ظ
0

استاندار اردبیل گفت: توسعه اردبیل را در 4 محور کشاورزی، گردشگری، صنعت و تجارت پیگیری می‌کنیم.

وراوی :

وراوی: مجید خدابخش در نشست معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور با مسئولان و رؤسای دانشگاه‌های اردبیل در استانداری اردبیل اظهار کرد: در ۱۸ ماهی که مسئولیت استانداری در این استان را داشته‌ام به دو شاخص اصلی در وضعیت استان اردبیل پی برده‌ام که اولی مربوط به محروم بودن این استان از سرمایه‌گذاری‌های کلان اقتصادی دولتی است که در سال‌های اخیر براساس اصل ۴۴ قانون اساسی هر گونه سرمایه‌گذاری دولتی ممنوع شده است.

وی در ادامه با بیان اینکه مردم این استان اغلب به کشاورزی مشغول هستند، گفت: این استان با داشتن دو درصد جمعیت کشور، چهار درصد تولید محصولات کشاورزی را به خود اختصاص داده است.

این مسئول تصریح کرد: متوسط درآمد ساکنین استان اردبیل نصف سرانه کشور است که می‌طلبد در جذب سرمایه‌گذاری‌های بخش خصوصی، ایجاد اشتغال، پایین آوردن نرخ مهاجرت به‌ویژه بهبود نرخ رشد پایین جمعیت استان اردبیل و جلوگیری از مهاجرت نخبگان هدف‌گذاری‌ها و برنامه‌ریزی‌ها بر اساس جذب سرمایه‌گذاران بخش خصوصی باشد.

رئیس شورای اداری استان اردبیل افزود: ما در این یک و نیم سال تلاش کردیم تا بهبود فضای کسب و کار و پایه توسعه استان در چهار محور کشاورزی، گردشگری، صنعت و تجارت اتفاق بیفتد که در این راستا تقویت صنایع تبدیلی و تکمیلی و دانش‌بنیان در اولویت قرار گرفته است.

خدابخش با ابراز خرسندی از راه‌اندازی پارک علم و فناوری و اختصاص ۱۰ هکتار زمین برای این مجموعه در کنار تقویت شرکت‌های دانش‌بنیان و فن‌آور این حوزه گفت: در استان اردبیل واحدهای صنعتی دانش‌بنیان و مدرن خوبی داریم که توسط جوانان توانمند مدیریت شده و انتظار داریم معاون رئیس‌جمهور نسبت به تأمین مشوق‌های سرمایه‌گذاری که در حد صفر است، اقدام جدی انجام دهد.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر