صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | چهارشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۴ | ۲:۵۲ ب.ظ
0

یک مقام تجاری سرشناس آلمان از اینکه کشورش ممکن است بازار پرسود ایران را به دلیل شتاب دیگر رقیبان برای امضای توافقنامه های تجاری با ایران از دست بدهد ، ابراز نگرانی کرد.

وراوی :

وراوی: اولریش گریلو رئیس فدراسیون صنایع آلمان ( ب.د. آی ) در مورد بازار بالقوه ایران برای شرکت های آلمانی در جریان نشستی با اعضای اتحادیه مطبوعات خارجی گفت: ایران می تواند یک ‘ بازار جالب و مورد علاقه پس از لغو تحریم ها باشد. ‘
شرکت های آلمانی بویژه ازحیثیت واعتبار خوبی درایران برخوردارند لذا قطعا می توانند دوباره در بازار ایران فعال شوند.
گریلو هشدار داد : شرکت های آلمانی باید پس از لغو تحریم ها شتاب به خرج دهند چرا که رقیبان خواب نیستند.

شرکت های المانی به طور فعالانه دولت خود را برای تقویت تلاش ها جهت ارتقای روابط تجاری با ایران همزمان با لغو تدریجی تحریم های غرب علیه این کشور ، تحت فشار قرار داده اند.

آنها ناتوانی برلین را در پیشبرد برقراری مناسبات تجاری نزدیکتر با ایران را همزمان با سرازیر شدن شرکت های غربی به سمت تهران به دنبال توافقنامه هسته ای تاریخی ژنو در سال گذشته و توافقنامه تعیین چارچوب در تاریخ دوم آوریل به باد انتقاد گرفته اند.

صادرات آلمان به ایران سال گذشته ۳۰ درصد افزایش یافت وهمزمان با لغو تدریجی تحریم ها به ۴/۲ میلیارد یورو رسید.

آلمان صحنه برگزاری چندین کنفرانس تجاری ایران طی هفته های اخیر بود که از زمان دیدار بیژن زنگنه وزیر نفت ایران از برلین و ملاقاتش با زیگمار گابریل معاون صدر اعظم و وزیر اقتصاد آلمان و همچنین سران شرکت های مهم انرژی در این کشور آغاز شد.

پیش از تنگ شدن حلقه تحریم ها علیه ایران در چهار سال پیش ، میزان صادرات آلمان به صورت کالا و خدمات تنها زیر چهار میلیارد یورو بود.

بنا بر گزارش اخیر مجله خبری اشپیگل ، اگر تحریم ها لغو شوند، وزارت اقتصاد آلمان بر آورد می کند که حجم معاملات تجاری با ایران تا حد قابل ملاحظه تری افزایش یابد.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر