صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | چهارشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۴ | ۴:۲۸ ب.ظ
0

معاون امور زراعت وزیر جهاد کشاورزی گفت: نباید ظرفیت و توانمندی کشت و صنعت مغان که یک بنگاه اقتصادی عظیم است، بیهوده از بین رفته و یا مورد بی‌توجهی قرار گیرد.

وراوی :

وراوی: عباس کشاورز در بازدید از مجموعه عظیم کشت و صنعت مغان که با همراهی عدیل سروی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل انجام شد با اشاره به قابلیت‌ها و توانمندی‌های مجموعه کشت و صنعت مغان و پارس در شمال استان اردبیل اظهار کرد: تولیدات این مجموعه عظیم در حالی از لحاظ کمی و کیفی توسعه پیدا کرده که در سال‌های گذشته رکود و برخی از مدیریت‌های سلیقه‌ای در آن به ثبت رسیده است.
وی گفت: این مجموعه در تولید محصولات باغی، ‌زراعی، و دامی به‌ویژه شیر با یک جهش خوبی روبه‌رو شده و در کنار آن می‌توانیم از این مجموعه به عنوان یک بنگاه عظیم تولید بذر برای کشور استفاده کنیم.

کشاورز با یادآوری اینکه استان اردبیل پرچمدار تولید بذر باکیفیت در کشور است، ادامه داد: ما باید ظرفیت تولید بذرمان را در کشور که حدود ۳۰ هزار تن است افزایش داده و علاوه بر تامین مصرف داخلی توان صادراتی‌مان را نیز افزایش دهیم.

وی حمایت وزارت جهاد کشاورزی را از تولید محصولات بذر و صادرات آن یادآور شد و گفت: در سال گذشته تولید ذرت بذری نیز در کشور به بیش از ۶ هزار تن افزایش یافت که عمده تولیدات مربوط به منطقه مغان و کشت و صنعت بوده است.

معاون امور زراعت وزیر جهاد کشاورزی سیاست حمایت همه‌جانبه از کشاورزان به ویژه تولیدکنندگان محصول صادرات‌محور را یادآور شد و عنوان کرد: با توجه به وضعیت اقتصادی کشور سعی‌مان بر این است تا تنوع صادرات را در تولید محصولات کشاورزی شاهد و ناظر باشیم.

کشاورز همچنین در بازدید از مزارع گندم شهرستان پارس‌آباد اظهار کرد: در شرایط فعلی کشور، وجود چنین مزارع گندم بی‌نظیر است.

معاون امور زراعت وزیر جهاد کشاورزی به افزایش بارندگی‌ها در ماه‌های اخیر و تولید محصولات متنوع زراعی اشاره کرد و گفت: پیش‌بنینی ما این است تا ۲۰ درصد به تولیدات زراعی ما به ویژه در محصولات گندم و جو افزایش یابد.

کشاورز در پایان سخنان خود گفت: کار برداشت محصول در شمال استان اردبیل آغاز شده و این روند می‌تواند توسعه جدی را به همراه داشته باشد.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر