صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | چهارشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۴ | ۷:۵۹ ب.ظ
0

بلومبرگ به نقل از یک فعال نفتی نوشت: اینکه ایران می‌تواند فروش نفت خود را یک میلیون بشکه در روز به محض برداشته شدن تحریم‌ها افزایش دهد، یک خیال باطل است و تنها ۴۰۰ هزار بشکه بر صادرات نفت این کشور افزوده می‌شود.

وراوی :

وراوی: بلومبرگ به نقل از یک کارشناس مسائل نفتی نوشت، ایران در ماه های نخست برداشته شدن تحریم‌ها، می تواند صادرات نفت خود را تا ۴۰۰ هزار بشکه در روز افزایش دهد.
بیژن خواجه پور مدیر شرکت مشاوره آتیه مستقر در وین در این باره گفت، ایران حدود ۲۰ میلیون بشکه نفت در نفتکش هایش بر روی آب ذخیره کرده است. این ذخایر به این کشور اجازه خواهد داد، به سرعت بر میزان صادرات خود بیفزاید.
وی افزود، ادعایی مبنی بر اینکه ایران می تواند فروش نفت خود را یک میلیون بشکه در روز به محض برداشته شدن تحریم ها افزایش دهد، یک خیال باطل است.

به گفته خواجه پور، بازگشت به سطح تولید نفت پیش از تحریم ها به علت زمان بری اجرای لغو تحریم ها و همچنین زمان بری از سرگیری ظرفیت تولید برای ایران، حدود ۱۸ ماه زمان می برد. به این معنا که ایران در اوایل سال ۲۰۱۷ می تواند ۲٫۵ میلیون بشکه نفت در روز صادر کند.

خواجه پور ادامه داد، اگر قیمت های کنونی نفت ادامه یابد و تولید نفت غیرمتعارف کاهش یابد، ایران می تواند سهم خود از بازار نفت را تا سال ۲۰۱۷ بازیابد.

وی پیش بینی کرد، نفت سنگین ایران مشتریان بسیاری دارد، چراکه بسیاری از پالایشگاه ها برای این نوع نفت طراحی شده اند از این رو ایران پس از ۱۸ ماه دوباره سهم خود را به دست می آورد.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر