صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | پنج شنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۴ | ۶:۱۵ ب.ظ
0

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: کشت و صنعت مغان به عنوان یک بنگاه عظیم اقتصادی به جای ایجاد ظرفیت اشتغال در منطقه نباید در حق مردم استان اردبیل جفا کند.

وراوی :

وراوی: منصور حقیقت‌پور با انتقاد شدید از رویه غلط کشت و صنعت مغان در اجاره کردن کمباین برای برداشت محصولات از استان‌های جنوب کشور اظهار کرد: مگر صاحبان کمباین ما چه کم از کمباین‌داران جنوب کشور دارند که باید مورد بی‌مهری قرار گرفته و بخواهیم از سایر مناطق کشور کمباین اجاره کرده و در مغان به برداشت محصول اقدام کنیم.
وی گفت: با توجه به وضعیت نگران‌کننده بیکاری در اردبیل و با وجود برخی سرمایه‌گذاری‌هایی که در حوزه خرید و به کارگیری ماشین‌آلات کشاورزی شده است و محدویت فصل کاری آنها که شاید صاحب یک کمباین بیش از ۱۰ ماه از سال بیکار بماند در این موقعیت اقدام کشت و صنعت مغان در اجاره کمباین‌های جنوب کشور و یا شیراز و اهواز هیچ توجیهی ندارد.

عضو مجمع نمایندگان استان اردبیل این رفتار را جفا در حق مردم منطقه اعلام کرد و یادآور شد: باید کمترین خیر کشت و صنعت مغان برای مردم این استان آن باشد که از توان مکانیزاسیون بخش کشاورزی منطقه بهره بگیرد و اصلاً عقلانی و منطقی نیست که با یک کار پیمانکاری بخواهد کمباین یا دیگر ادوات کشاورزی را از سایر استان‌ها بیاورد.

حقیقت‌پور تصریح کرد: ‌انتظار می‌رود قبل از اجرایی شد این توافقات و سرازیر شدن کمباین‌های سایر استان‌ها به شمال استان اردبیل مسئولان تدبیری بیندیشند تا از ظرفیت کمباین و دیگر ماشین‌آلات کشاورزی موجود در این استان استفاده شده و جلوی این اعزام‌های غیر‌قانونی گرفته شود.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر