صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | جمعه ۱۵ خرداد ۱۳۹۴ | ۱:۰۸ ب.ظ
0
نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس:

حقیقت پور:ایران از عدم توافق با ۱+۵ ضرر نمی‌کند

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه تهران هیچ‌گاه اجازه بازرسی از مراکز نظامی و غیر هسته‌ای خود را به غربی‌ها نمی‌دهد، گفت: جمهوری اسلامی ایران از عدم توافق هیچ‌گاه ضرری نمی‌کند.

وراوی :

وراوی: منصور حقیقت‌پور اظهار کرد: ‌این نهایت خواسته خانواده‌های شهداست که ما راه عزتمندانه را در پاسداری از ارزش‌های دفاع مقدس و این نظام اسلامی با هیچ چیز معامله نکنیم تا عده‌ای بخواهند سوءاستفاده کنند.
وی تصریح کرد: مسئولان فرانسوی باید آرزوی بازرسی از سایت‌های نظامی ایران را به گور ببرند چراکه اجازه بازرسی‌ غربی‌ها از توانمندی‌های نظامی ایران را نمی‌دهیم.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس در واکنش به اظهارت لوران فابیوس وزیر امور خارجه فرانسه مبنی بر عدم توافق نهایی با ایران در صورت عدم اجازه دسترسی به سایت‌های نظامی گفت: برای تهران توافق و یا عدم توافق به هیچ وجه ارزشی ندارد.

حقیقت‌پور افزود: در صورت عدم توافق، ایران هیچ ضرری نمی‌کند بلکه متضرر اصلی شرکت‌های فرانسوی از جمله پژو و رنو هستند.

وی بیان کرد: در صورت عدم توافق هسته‌ای به یقین جمهوری اسلامی ایران به اقدامات و کارهای قبلی خود قبل از شروع مذاکرات باز می‌گردد.

عضو کمیسیون امنیت ملی با اشاره به تحریم ۱۰ ساله جمهوری اسلامی ایران در مورد برنامه صلح‌آمیز هسته‌ای اضافه کرد: پیشرفت‌های بزرگ کشورمان در زمان تحریم بسیار چشمگیر بوده و در صورت عدم توافق با ۱+۵ ما چیزی را از دست نمی‌دهیم چراکه خود را برای زمان‌های سخت آماده کرده‌ایم.

حقیقت‌پور ادامه داد: مردم و مسئولان اروپایی در کاخ‌های شیشه‌ای حضور دارند و وقتی چند روز گازهایشان قطع می‌شود توانایی مقاومت نداشته و به فلاکت می‌افتند در حالی که ملت بزرگ ایران مقاوم و با اقتدار برای مبارزه سرسخت آماده بوده و هستند.

وی اظهار کرد: ملت مقاوم ایران ۳۰۰ هزار شهید برای حفظ انقلاب اسلامی ایران تقدیم این راه کرده‌اند و بهتر است که مسئولان اروپایی بدانند که ما به مانند فرانسوی‌ها مملکت خود را در برابر هجوم بیگانه رها نکرده‌ایم.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: گویا مسئولان فرانسوی جانفشانی‌های ملت بزرگ ایران را فراموش کردند بنابراین بهتر است که آنها ایران و ایرانی را بشناسند و بعد اظهار نظر کنند.

وی با بیان اینکه تهران هیچ‌گاه اجازه بازرسی از مراکز نظامی و غیر هسته‌ای خود را به غربی‌ها نمی‌دهد، افزود: جمهوری اسلامی ایران از عدم توافق هیچ‌گاه ضرری نمی‌کند.

حقیقت‌پور بیان کرد: مذاکرات ۱+۵ با وجود آمریکا و سنگ‌اندازی‌های این کشور از عدم تعادل توافقی رنج می‌برد.

این نماینده اضافه کرد: آمریکا در طول تاریخ نظام جمهوری اسلامی جز دشمنی با نظام جمهوری اسلامی ایران در موضع برخورد با ایران چهره دیگری نداشته و غیر قابل اعتماد طبق بیانات مقام معظم رهبری است.

حقیقت‌پور با تاکید بر اینکه کشورهای حاضر در ۱+۵ شکوفایی و اقتدار ایران اسلامی را نمی‌خواهند، ادامه داد: این قدرت‌ها مذاکرات را فرصتی برای ضربه زدن به ایران اسلامی می‌دانند که هرگز به این هدف شوم خود دست پیدا نمی‌کنند.

نماینده مردم اردبیل،‌ نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: اگر طرف نجیب بود، کنار آمدن با آنها هم راحت بود اما اجازه چنین گستاخی به طرف نانجیب غیرمنطقی است.

وی تصریح کرد: اگر بازرسی‌ها به شکل متعارف از سایت‌های هسته‌ای ایران انجام بگیرد، مشکلی نداریم اما اگر به اسم هسته‌ای نظارت‌های فراتر را خواستار باشند ما به یقین در برابر آنها می‌ایستیم.

حقیقت‌پور گفت: ماجرای نمونه‌برداری چشم بسته از سایت‌های غیر هسته‌ای به راحتی توسط نیروهای مسلح ما کنترل شدنی است اما نکته اینجاست که بازرسان و سردمدارانی که این نوع بازرسی را می‌خواهند، نانجیب هستند.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: مجلس شورای اسلامی در سال ۸۹ اجازه نظارت‌های فراتر از معمول را منع کرده و اگر پروتکل الحاقی مصوب شود در پس پرده آن اتفاقات ناگواری پیش‌روی ملت ایران و اسرار نظام اسلامی است، بنابراین مجلس اجازه چنین اقدامی را نمی‌دهد.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر