صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | جمعه ۱۵ خرداد ۱۳۹۴ | ۴:۳۰ ب.ظ
0

سفیر افغانستان در تهران با بیان اینکه در آینده نزدیک قرار است کمیسیون مشترک اقتصادی و امنیتی ایران و افغانستان در تهران و کابل برگزار شود، گفت: نمایندگان افغانستان در کمیسیون اقتصادی و امنیتی وزیر مالیه و مشاور امنیت ملی هستند.

وراوی :

وراوی: نصیر احمد نور سفیر جمهوری اسلامی افغانستان در تهران با بیان اینکه قرار است در آینده نزدیک کمیسیون مشترک اقتصادی و امنیتی ایران و افغانستان در تهران و کابل برگزار شود، گفت: اکلیل احمد حکیمی، وزیر مالیه نماینده افغانستان در کمیسیون مشترک اقتصادی است.
احمد نور همچنین اظهار داشت: محمد حنیف اتمر مشاور امنیت ملی حکومت وحدت ملی نماینده افغانستان در کمیسیون مشترک امنیتی در اجلاس مشترک با ایران است.

محمدرضا بهرامی سفیر ایران در افغانستان نیز چندی پیش با بیان اینکه کمیسیون همکاری‌های ایران و افغانستان تاکنون پنج دور برگزار شده، اظهار داشت: در مرداد و حداکثر شهریور ماه دور بعدی کمیسیون مشترک همکاری‌های ایران و افغانستان در تهران برگزار خواهد شد.

سفیر ایران در افغانستان افزود: در این کمیسیون در طرف ایرانی رحمانی فضلی وزیر کشور و در طرف افغانستان دو نفر به عنوان مسئول انتخاب شده‌اند که در حوزه اقتصادی، تجاری و سرمایه گذاری اکلیل حکیمی وزیر دارایی افغانستان این مسئولیت را دارد.

به گفته سفیر ایران در افغانستان، در کمیسیون همکاری‌های مشترک، مباحثی در حوزه‌های امنیتی اعم از مواد مخدر، قاچاق انسان و افراط گرایی بحث خواهد شد.

بهرامی بندر چابهار را از جمله مفاد بسته اقتصادی عنوان کرد که هر دو کشور در کمیسیون اقتصادی آن را بحث می‌کنند و گفت: در مجموع گفت‌وگوهای دو طرف بر موضوع چابهار تاکید شده و حتی فرصت همکاری بین کشورهای منطقه را فراهم می‌کند که همه می‌توانند از آن بهره‌مند شوند.
علیرضا مرادی کارشناس اقتصادی ستاد توسعه و بازسازی افغانستان در خصوص برگزاری کمیسیون مشترک بین ایران و افغانستان در سال ۹۴، گفت: در این کمیسیون اهداف و برنامه‌های اقتصادی به صورت عملیاتی بین دو کشور مطرح می‌شود و مسئله صادرات، سوخت، ترانزیت و موارد مهم دیگر در این کمیسیون مطرح خواهد شد.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر