صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | شنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۴ | ۴:۲۲ ب.ظ
0

در حالی که افزایش 20 درصدی کرایه‌ها هنوز در شورای شهر اردبیل به تصویب نرسیده است، صاحبان تاکسی در اردبیل با افزایش نرخ بنزین اقدام به افزایش کرایه کردند.

وراوی :

وراوی: در حالی مدیرعامل سازمان تاکسیرانی اردبیل و حومه از افزایش نرخ کرایه‌ها بعد از مصوبه شورای شهر در روزهای گذشته خبر داده بود که صاحبان تاکسی به یکباره تا ۵۰ درصد و در برخی از مسیرها تا ۷۰ درصد نرخ کرایه‌ها را افزایش دادند به طوری که تمام تلاش ما بر این است تا نرخ ۵۰۰ تومان را به نرخ پایه برای هر مسیر اعلام کرده و در نظر بگیرند.
این نرخ در حالی مقبول طبع صاحبان تاکسی افتاده است که آنها از ماه‌ها پیش به بهانه نبود پول خرد در دو مسیر این مبلغ را از مسافران دریافت کرده و سعی‌شان بر این بود تا به نوعی وانمود کنند که نرخ هر مسیر باید به ۵۰۰ تومان افزایش یابد در حالی که مسئولان نرخ ورودی را برای تاکسی‌ها در یک مسیر ۲۰۰ تومان در نظر گرفته و در افزایش ۲۰ درصدی این رقم قرار است تا نهایت ۲۵۰ تومان افزایش یابد.

این افزایش خودسرانه کرایه‌ها از سوی رانندگان در حالی اعمال می‌شود که بسیاری از شهروندان در اردبیل از این افزایش ناراحت بوده و از مسئولان گلایه دارند که چرا اجازه می‌دهند عده‌ای به صورت خودسرانه به افزایش نرخ روی بیاورند و ادعای صاحبان تاکسی‌ها نیز این است که در سال جدید با گذشت سه ماه به رغم افزایش نرخ بنزین، کرایه‌های آنها افزایش نیافته است.

وعده‌های مسئولان تاکسیرانی اردبیل هنوز در مورد حوزه‌بندی فعالیت تاکسی‌ها در شهرک‌ها و نواحی مختلف شهر اردبیل تنها در حد شعار باقیمانده و هیچ اقدامی در این زمینه انجام نشده به طوری که تمرکز تاکسی در هسته مرکزی شهر روز به روز بر گرفتاری‌ها و مشکلات ترافیکی اردبیل افزوده است.

انتظار می‌رود مسئولان تاکسیرانی اردبیل در کنار نرخ‌گذاری شفاف برخورد با متخلفان در گرفتن کرایه‌های اضافی نسبت به فعال کردن تاکسی‌ها در مسیرهای مختلف نیز اقدام عملی و واقعی را انجام دهند.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر