صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | شنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۴ | ۴:۳۹ ب.ظ
0
مدیرکل حفاظت محیط زیست اردبیل خبر داد

جلوگیری از سدسازی‌ و احیای تالاب‌ها در اردبیل

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل گفت: یکی از رویکردهای این سازمان، جلوگیری از سدسازی‌ها و توانمندسازی تالاب‌ها و دریاچه‌های طبیعی بوده که در سال‌های اخیر زیستگاه‌های آنها دچار چالش جدی شده است.

وراوی :

وراوی: سیدرضا موسوی  امروز در پاسخ به سئوالات خبرنگاران در نشست مطبوعاتی با اصحاب رسانه در هفته محیط زیست اظهار داشت: با توجه به اینکه سازمان محیط زیست چندین چالش جدی را مطرح کرده و در رفع آن برنامه‌ریزی خوبی را دارد، یکی از این رویکردها جلوگیری از سدسازی‌ها و توانمندسازی تالاب‌ها و دریاچه‌های طبیعی بوده که در سال‌های اخیر زیستگاه‌های آنها دچار چالش جدی شده است.
وی با بیان اینکه در حوزه‌های مختلف در استان اردبیل نیز نمودی از این تخریب‌ها را شاهد هستیم که به عینه هموطنانمان آن را مشاهده می‌کنند، گفت: با توانمندسازی نظارت‌ها و حوزه بازرسی دقیق سعی کردیم تا تخریب‌ها به ویژه در جنگل حیران در حوزه استحفاظی استان اردبیل به حداقل برسد اما همچنان دغدغه‌ها و نگرانی‌ها در این حوزه وجود دارد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل تغییر نگرش به حوزه محیط زیست را از تزئینی و لوکس به اصل رکین در توسعه پایدار یادآور شد و افزود: این رویکرد در حالی به جد پیگیری می‌شود که سازمان محیط زیست به صورت جدی مسائل این حوزه را دنبال می‌کند و شخص رئیس جمهور و دیگر مسئولان دلسوز نظام نیز بر اهمیت موضوع تأکید دارند.

موسوی پایین آمدن و فرونشست دشت‌ها و سفره‌ آب‌های زیرزمینی را یادآور شد و عنوان کرد: اثرات مخرب این موضوع به حدی است که نباید به سادگی از کنار آن بگذریم یا احساس کنیم تا بهبود شرایط بارندگی‌ها این دغدغه‌ها و نگرانی به سرعت برطرف شود، در حالی که همچنان آثار و تبعات خشکسالی را در مناطق مختلف شاهد هستیم.

این مسئول تأکید مقام معظم رهبری را در حوزه محیط زیست و منابع طبیعی و تهیه طرح‌های توسعه‌ای و پیوست زیست محیطی طر‌ح‌های عمرانی را یادآور شد و افزود: باید در همه این طرح‌ها مقوله کاهش اثرات زیست محیطی، توانمندسازی حیات وحش و پوشش گیاهی مورد توجه قرار گیرد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل در پایان سخنان خود بیان کرد: با همکاری جهاد کشاورزی، امور آب منطقه‌ای و مجموعه‌های خدمات‌رسان در بخش کشاورزی به این نتیجه رسیدیم تا از صدور مجوزهای جدید برای بهره‌برداری از منابع آب‌های زیرزمینی جلوگیری شود و امکان توانمندسازی این بخش بیشتر فراهم آید.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر