صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | شنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۴ | ۴:۴۶ ب.ظ
0

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل گفت: تخریب و ساخت و سازهای غیرقانونی در گردنه حیران اسباب تأسف و تاأثر است که ما بارها هشدارهای لازم و راهکارهای پیشگیرانه در جلوگیری از این تخریب را گوشزد کرده‌ایم.

وراوی :

وراوی:سیدرضا موسوی امروز در گرامیداشت هفته حفاظت محیط زیست با شعار «هفت میلیارد رویا یک سیاره با احتیاط مصرف کنیم» در جمع خبرنگاران در اردبیل اظهار داشت: در گذر از گردنه حیران هم در حوزه استان اردبیل و تأسف‌بارتر از آن در حوزه استحفاظی گیلان شاهد تخریب و نابودی جنگل و بیشه‌زارهای ناب حیران هستیم که جز تأسف و تأثر در این مورد نمی‌توان چیزی بیان کرد.
وی ویلاسازی‌ها و ساخت و سازهای نابجا، برداشت نامناسب معادن و همچنین ویرانی جنگل‌ها و محیط های طبیعی را از جلوه‌های نگران‌کننده محیط زیست در حوزه گردشگری محور اردبیل به سمت آستارا و گردنه حیران توصیف کرد و افزود: باید همه با احساس مسئولیت در مقابله با این تهدید واقعی بلند شده و اجازه ندهیم عده‌ای سوء استفاده‌کننده از این محیط بهره‌برداری لازم را داشته باشند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل با بیان اینکه تخریب محیط زیست و آلوده کردن آن امروز به یک چالش جدی برای بشریت تبدیل شده است، گفت: قطعاً به یک جنبش حفاظتی از محیط زیست نیازمندیم.

موسوی ضرورت آشنایی مردم با طبیعت و رفتار مهربانانه را در این زمینه یادآور شد و بیان کرد: جای تأسف است که امروز بشریت اصلی‌ترین موضوع را رها کرده و به دنبال فرعیات در تلاش برای انجام کارهای غیرضروری و غیرمعمول است.

این مسئول به موضوع دفع پسماند و زباله در استان اردبیل به شکل غیراصولی از سوی بسیاری از شهرداری‌ها اشاره کرد و یادآور شد: بارها با نشستی که با شهرداران داشتیم اعلام کردیم که این وضعیت دفع زباله برای ما قابل قبول نیست و باید در مدیریت این حوزه با نگاه واقع‌بینانه عمل کنیم.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل بالا بودن سرانه تولید زباله را حتی بالاتر از سطح کشور و جهانی در استان اردبیل یادآور شد و عنوان کرد: تمام فرمانداران و بخشداران مؤظف شدند تا طرح جامع مدیریت پسماند را اجرایی کرده و عملیاتی کنند چرا که این وضعیت دفع پسماند برای ما قابل قبول نیست.

موسوی افزود: باید در تولید کمپوست یا تولید برق در زمینه مدیریت پسماند به شکل اصولی توجه کنیم و بکوشیم تا جلوی برخی از تخریب‌ها و نارسایی‌ها گرفته شود.

وی برنامه‌های هفته محیط زیست را بیان کرد و گفت: امسال با شعار «هفت میلیارد رویا و یک سیاره، با احتیاط مصرف کنیم» این هفته را گرامی می‌داریم و تمام تلاشمان بر این است تا در همه حوزه‌ها اعم از آب، ‌زمین و هوا در مقابله و جلوگیری از تخریب‌های نابجا اقدامات و برنامه‌ریزی‌هایمان را به انجام برسانیم.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل در پایان سخنان خود نمونه این برنامه‌ها را با همراهی تشکل‌های مردم نهاد، پاکسازی محیط های طبیعی و گردشگری، دیدار مسئولان و فعالان عرصه محیط زیست با امام جمعه اردبیل با هدف بهره‌گیری از رهنمودهای نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل درباره اهمیت کار و فعالیت در این حوزه، دیدار با استاندار اردبیل و همچنین آگاه‌سازی مردم نسبت به نابودی محیط زیست و پاسداری از موازین عقلی و منطقی در این حوزه اعلام کرد.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر