صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | شنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۴ | ۴:۵۳ ب.ظ
0

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت:‌ در صورت تصویب هیئت امنا برمبنای تورم امسال شهریه دانشگاه علمی کاربردی ۱۴ تا ۱۵ درصد افزایش می‌یابد.

وراوی :

وراوی: محمد اخباری امروز در نشست خبری با خبرنگاران در اردبیل اظهار داشت: دانشگاه جامع علمی کاربردی بزرگترین دانشگاه نظام مهارتی کشور بوده که همه دانشگاه‌های کشور اغلب در بخش نظام نظری فعالیت می‌کنند اما دانشگاه جامع علمی کاربردی در سال ۷۲ براساس آموزش مهارت و کارآفرینی تاسیس شد.
وی تصریح کرد:‌ دانشگاه جامع علمی کاربردی یک دانشگاه نسل سوم است به این معنا که آموزش، پژوهش و فناوری را در کنار هم به دانشجویان آموزش می‌دهد که در واقع تجاری‌سازی علم را بر عهده دارد و در عمده کشورهای توسعه‌یافته جهان به این نوع دانشگاه‌ها نگاه ویژه‌ای شده است.
اخباری افزود:‌ دانشگاه علمی کاربردی کشور تا به امروز حدود یک میلیون دانشجوی فارغ‌التحصیل داشت که ۳۰ درصد آنها شاغل بوده و سپس برای تحصیل برای این دانشگاه مراجعه کردند که از ۷۰ درصد باقیمانده ۴۷ درصد نیز بعد از فارغ‌التحصیلی مشغول به کار شده‌اند.
رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی بیان کرد:‌ تلاش می‌کنیم تا حداقل شهریه را از دانشجویان این دانشگاه دریافت کنیم و در این راستا به دنبال سودآوری و استفاده تجاری نیستیم که در حال حاضر شهریه این دانشگاه نسبت به سایر دانشگاه‌های کشور بسیار پایین است.
وی گفت:‌ در صورت تصویب هیئت امنا و با توجه به نرخ تورم و سایر فاکتورها امسال شهریه دانشگاه در حدود ۱۴ تا ۱۵ درصد افزایش می‌یابد.
اخباری با اشاره به اینکه اگر منطقه آزاد در استان اردبیل آغاز به کار کند امکان تاسیس دانشگاه‌ بین‌المللی علمی کاربردی در این استان وجود دارد، اظهار کرد:‌ به منظور کمک کردن به دانشجویان بعد از فارغ‌التحصیلی با مذاکراتی که با مسئولان کشور داشتیم سعی می‌کنیم که برای دانشجویان فارغ‌التحصیل تسهیلات ارائه دهیم تا بتوانند با بهره‌گیری از مهارت خود مشغول کار شوند.
رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی افزود:‌ یک مرکز قرآنی در دانشگاه جامع علمی کاربردی وجود دارد که متاسفانه وزارت ارشاد به آن توجه نداشته و به دلیل نبود حمایت در حال حاضر راه‌اندازی نشده است.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر