صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | یکشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۴ | ۲:۳۲ ب.ظ
0

معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری اردبیل گفت:‌ برای نخستین بار در سطح کشور کارت اعتباری «اردبیل کارت» مورد استفاده در سیستم پارکومتر راه‌اندازی می‌شود که می‌توان عملیات بانکی را نیز از طریق آن انجام داد.

وراوی :

وراوی: قدرت سیفی پیش از ظهر امروز در جلسه بررسی روند اجرای پارکومتر در اردبیل اظهار داشت:‌ در حال حاضر در سطح شهر اردبیل ۶۴ دستگاه پارکومتر به بهره‌برداری رسیده که در حدود ۵۰۰ جای پارک را در سطح شهر پوشش می‌دهد که پس از چند ماه کار آزمایشی بعد از ۲۲ بهمن سال گذشته به شکل رسمی راه‌اندازی شده است.
وی با اشاره به اطلاع‌رسانی‌های انجام شده در مورد معرفی سیستم پارکومتر هوشمند به شهروندان از رسانه‌های مختلف گفت:‌ ارسال بیش از ۵۰ هزار پیامک به تلفن همراه شهروندان، پخش تیزرهای تلویزیونی، مصاحبه با رادیو پیام و درج آگهی‌های اطلاع‌رسانی در محدوده تحت پوشش پارکومتر هوشمند از جمله اطلاع‌رسانی‌های انجام شده در این راستا بوده است.
معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری اردبیل با بیان اینکه نحوه استفاده از پارکومتر بر روی دستگاه‌های موجود در جایگاه‌های پارک درج شده است، افزود:‌ محدوده سیستم پارکومتر هوشمند خیابان‌های مرکزی شهر شامل ایستگاه سرعین تا میدان شریعتی، شریعتی تا چهارراه امام، چهارراه امام تا میدان ورزش، چهارراه امام به طرف عالی‌قاپو، چهارراه امام به طرف بازار، بازار به طرف عالی‌قاپو و بازار به طرف پیرعبدالملک است.
سیفی تصریح کرد:‌ شهروندان اردبیل می‌توانند این کارت‌ها را در ۱۹ محل مشخص شده در سطح شهر تهیه و یا شارژ کنند که مبلغ آن ۵۰ هزار ریال بوده که ۲۰ هزار ریال آن هزینه اولیه و ۳۰ هزار ریال نیز شارژ آماده برای استفاده است که امکان شارژ آن در دستگاه‌های این سیستم و یا توسط باجه‌های مستقر در سطح شهر وجود دارد که در صورت نیاز شهروندان می‌توانند با شماره ۱۳۷ شهرداری تماس گرفته و راهنمایی‌های لازم را از این طریق دریافت کنند.
وی با اشاره به حضور پارکبانان با لباس ویژه در محدوده سیستم پارکومتر هوشمند و راهنمایی رانندگان در این زمینه بیان کرد:‌ برای نخستین بار در سطح کشور کارت اعتباری «اردبیل کارت» مورد استفاده در سیستم پارکومتر راه‌اندازی می‌شود که در آن در کنار خدمات دیگر این کارت، می‌توان عملیات بانکی را نیز از طریق دستگاه‌های خودپرداز بانک انجام داد.
معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری اردبیل شارژ موجود در «اردبیل کارت» را بر خلاف شارژ مجازی کارت‌های مشابه موجود در سایر شهرها، پول واقعی و متصل به خزانه‌داری بانک مرکزی دانست و گفت: بر این اساس تمامی تراکنش‌های انجام شده در سیستم پارکومتر هوشمند اردبیل به طور مستقیم دارای کد و پایه در بانک است.
سیفی از برنامه‌ریزی برای مجهز کردن تاکسی‌های اردبیل به سیستم «اردبیل کارت» خبر داد و افزود: تجهیز پارکینگ‌های طبقاتی واقع در سطح شهر، دستگاه‌های بازی مجموعه شورابیل و عوارض نوسازی شهرداری به سیستم «اردبیل کارت» از دیگر برنامه‌های پیش روی شهرداری اردبیل بوده که امکان تبدیل «اردبیل کارت» در آینده نزدیک به کارت بانکی شخصی افراد دور از انتظار نیست.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر