صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | یکشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۴ | ۲:۳۶ ب.ظ
0

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اردبیل گفت: ۳۱ واحد تولیدی به عنوان آلاینده محیط زیست معرفی شدند که این موضوع سبب ایجاد مشکل در رابطه با فعالیت این واحدها شده است.

وراوی :

وراوی: حسین پیرموذن در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش‌خصوصی اظهار داشت: با اعلام سازمان محیط زیست ۳۱ واحد تولیدی در استان اردبیل آلاینده شناخته شده‌اند که این موضوع باعث به وجود آمدن مشکلاتی در رابطه با فعالیت این واحدها شده که امیدواریم هر چه زود‌تر برطرف شود.
وی گفت: واحدهای تولیدی آلاینده محیط زیست که استانداردها و ضوابط حفاظت از محیط زیست را رعایت نمی‌کنند طبق تشخیص و اعلام سازمان محیط زیست مشمول پرداخت یک درصد از قیمت فروش در طی ۴ دوره سه ماهه به عنوان عوارض آلایندگی می‌باشند.
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اردبیل افزود: بر همین اساس اداره‌کل محیط زیست استان اردبیل لیست مورد نظر را تهیه کرده و در اختیار اداره امور مالیاتی قرار می‌دهد که اداره مالیاتی این لیست را قبول نکرده و خواستار تایید سازمان محیط زیست و ابلاغ آن از طریق سازمان امور مالیاتی کشور است.
پیرموذن تصریح کرد: این موضوع باعث از بین رفتن زمان و ایجاد مشکلات غیر قابل پیش‌بینی برای تولیدکنندگان و صنعت‌گران استان اردبیل می‌شود که برای مثال شرکت آرتا سرام قائم از لیست محیط زیست برای دوره‌های ۴ و ۳ حذف شده ولی تا به امروز به علت سیکل‌کاری، مورد قبول اداره مالیاتی استان اردبیل قرار نگرفته و مجبور به پرداخت عوارض است.
وی بیان‌کرد: سازمان محیط زیست اردبیل را به عنوان پایلوت صنعت سبز انتخاب کرده که این موضوع هیچ فایده‌ای برای اردبیل ندارد و باعث به وجود آمدن مشکلاتی برای واحدهای تولیدی اردبیل می‌شود.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر