صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | یکشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۴ | ۸:۳۲ ب.ظ
0

فرماندار شهرستان گرمی گفت: براساس پیش‌بینی‌های انجام شده امسال در سطح شهرستان گرمی ۲۵ هزار تن جو برداشت می‌شود.

وراوی :

وراوی: محمود علائی عصر امروز در جلسه کمیته خرید جو شهرستان گرمی اظهار داشت: امسال میزان برداشت محصولات کشاورزی و زراعی در شهرستان گرمی نسبت به سال‌های گذشته افزایش یافته که با توجه به این امر باید هماهنگی‌های لازم برای خرید این محصولات از کشاورزان و زارعان منطقه انجام شود.
وی با تاکید بر بسیج امکانات دستگاه‌های دولتی و مشارکت بخش خصوصی برای تسهیل و تسریع در خرید جو و گندم مازاد بر نیاز کشاورزان تاکید کرد و گفت: انتظار می‌رود در ایام برداشت این محصولات مراکز خرید در شهرستان گرمی فعالیت شبانه‌روزی داشته و به کشاورزان و زارعان در این حوزه خدمات‌رسانی کنند.
فرماندار شهرستان گرمی تصریح کرد: براساس پیش‌بینی‌های انجام شده امسال در سطح شهرستان گرمی ۲۵ هزار تن جو برداشت می‌شود و بر این اساس شاهد افزایش چشمگیر این محصول در این شهرستان می‌شویم که امیدواریم با ارائه خدمات شایسته به کشاورزان در این حوزه شاهد رضایتمندی هر چه بیشتر تولیدکنندگان و زارعان این محصول در گرمی باشیم.
علائی بیان کرد: با افزایش این محصول در سطح شهرستان انتظار می‌رود که کشاورزان و تولیدکنندگان محصول جو در سطح شهرستان از افزایش درآمد یک هزار میلیارد ریالی بهره‌مند شوند که این امر سبب می‌شود تا کشاورزان بعد از خشکسالی که در سال گذشته اتفاق افتاده بتوانند در این حوزه خسارات سال گذشته را جبران کنند.
فرماندار شهرستان گرمی بیشترین رطوبت محصول جو را در این شهرستان ۱۴ درصد دانست و افزود: ضروری است که کشاورزان و زارعان به این مورد توجه ویژه‌ای داشته باشند چرا که در صورت بالا بودن رطوبت از این حد جو تولیدشده توسط کشاورزان خریداری نمی‌شود.
وی با تاکید بر به کارگیری راهکارهای مناسب خرید جو در بخش‌های انگوت، موران و مرکزی گفت: در زمینه حمل سریع جو خریداری شده به مرکز استان نیز باید هماهنگی‌ها و راهکارهای لازم در این زمینه بکارگیری شود تا شاهد برخی مشکلات و نارسایی‌ها در سطح شهرستان نباشیم.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر