صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | یکشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۴ | ۸:۵۹ ب.ظ
0

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری اردبیل گفت:‌ با امضای تفاهم‌نامه همکاری بین کمیته امداد و دفتر امور بانوان و خانواده استانداری اردبیل رفع نیازهای زنان آسیب‌پذیر و سرپرست خانوار، خودسرپرست و بدسرپرست اردبیل پیگیری می‌شود.

وراوی :

وراوی: ماریا موسوی در جریان انعقاد تفاهم‌نامه به اداره کل کمیته امداد استان اردبیل اظهار داشت: این تفاهم‌نامه در ۸ ماده و با هدف توسعه زمینه‌های همکاری مشترک و همه‌جانبه در راستای هم‌افزایی و همگرایی منابع و امکانات به امضا رسیده است.
مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری اردبیل استفاده بهینه از ظرفیت‌های موجود دستگاه‌های مربوطه برای دستیابی به اهداف تعیین شده را از دیگر اهداف امضای تفاهم‌نامه مشترک برشمرد و بیان کرد:‌ باید تلاش و جدیت بر این باشد تا بتوانیم با تعامل و مشارکت همه‌جانبه زمینه تحقق تمامی اهداف مورد نظر را فراهم آوریم.
وی رسیدگی به نیازهای اولیه زنان در معرض آسیب و سرپرست خانوار، بدسرپرست و خودسرپرست با اولویت مناطق محروم را از جمله اهداف مورد نظر دانست و گفت:‌ باید تلاش همه‌جانبه‌ای در این راستا انجام شود چرا که این امر تاثیر و نقش بسزایی در رفع نیازمندی‌های آنها و کاهش گرایش آنها به انواع آسیب‌های مختلف اجتماعی دارد.
مشاور استاندار در امور بانوان و خانواده با اشاره به توسعه تشکل‌های بانوان نیکوکار تصریح کرد:‌ بهره‌گیری از ظرفیت بانوان برای یاری‌رسانی به زنان سرپرست خانوار نقش و تاثیر بسزایی در رفع نیازمندی‌های این قشر دارد که باید با تقویت و توسعه تشکل‌های بانوان در این حوزه زمینه ساماندهی این گونه کمک‌ها و مساعدت‌ها را برای قشر بانوان نیازمند و سرپرست خانوار فراهم آوریم.
موسوی تقویت وضعیت اقتصادی و درآمدزایی زنان سرپرست خانوار واجد شرایط را از مهمترین برنامه‌های دفتر امور بانوان و خانواده استانداری اردبیل دانست و افزود:‌ ارتقای دانش، مهارت و توانایی‌های فردی، خانوادگی، اجتماعی و حرفه‌ای زنان از طریق آموزش‌های مهارتی، با اولویت زنان سرپرست خانوار و محروم جزو اهداف و برنامه های شاخص بوده در تفاهم‌نامه عنوان شده چرا که می‌تواند در اشتغال بانوان نقشی مهم داشته باشد.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر