صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | دوشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۴ | ۳:۴۲ ب.ظ
0

مدیر کل حفاظت از محیط زیست استان اردبیل تاکید کرد که این استان نیازمند ایجاد پارک ملی است.

وراوی :

وراوی: سید رضا موسوی پیش از ظهر دوشنبه در جلسه بررسی ابعاد اجرایی این طرح تصریح کرد: علی رغم وجود ظرفیت های قابل توجه در استان متاسفانه تاکنون پارک ملی در این استان راه اندازی نشده است.
وی با اشاره به انجام چند مطالعه در همین راستا تصریح کرد: در ایجاد پارک ملی و توسعه مناطق تحت حفاظت درخواست های ما در دستگاه های دیگر از جمله جهاد کشاورزی، منابع طبیعی و صنعت و معدن مورد پذیرش واقع نمی شود.

مدیر کل حفاظت از محیط زیست استان با تاکید به اینکه ۷.۸ درصد از مساحت استان تحت مدیریت است، افزود: این در حالی است که به دلیل ویژگی های بومی اقلیمی ما نیازمند توسعه مناطق تحت مدیریت هستیم.

موسوی از جمله برنامه های این نهاد اجرایی را افزایش مناطق تحت مدیریت تا ۱۷ درصد تا سال ۲۰۱۷ عنوان و اضافه کرد: استاندارد موجود در کشور نیز ۱۰ درصد است.

مدیر کل حفاظت از محیط زیست استان با بیان اینکه برخی دستگاه ها اتفاقا عملیات کاری خود را در مناطق تحت مدیریت متمرکز کرده اند، تصریح کرد: پیامد این بی توجهی ایجاد مشکلاتی برای زیست بوم ها است.

وی با ابراز گله مندی از عدم همکاری سایر دستگاه ها در توسعه مناطق تحت مدیریت اضافه کرد: این موضوع موجب صدمات جبران ناپذیر به مواریث زیست محیطی می شود که در ادامه نیز ممکن است قابل جبران نباشد.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر