صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | دوشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۴ | ۴:۰۰ ب.ظ
0

مدیرکل فرودگاه‌های استان اردبیل گفت: از 54 فرودگاه کشور که تحت مدیریت شرکت فرودگاه‌های کشور است، تنها 4 مورد از آنها اقتصادی بوده و 50 فرودگاه کشور توجیه اقتصادی ندارند.

وراوی :

وراوی: میر فخرالدین هاشمی اظهار داشت: فرودگاه اردبیل از جمله فرودگاه‌هایی در کشور است که توجیه اقتصادی ندارد و به رغم این شرایط ما پروازهایمان را همچنان به صورت داخلی و خارجی دایر کردیم.
وی درآمد فرودگاه‌های کشور را از محل هوانوردی و اجازه پارکینگ و برخی از کارهای تبلیغاتی و سودآور اعلام کرد و گفت: آمادگی وجود دارد تا کل فرودگاه به بخش خصوصی واگذار شود به طوری که از سرمایه‌گذاران در ساخت هتل پارکینگ وی.آی.پی و پاویون استقبال می‌کنیم.

مدیرکل فرودگاه‌های استان اردبیل یادآور شد: به دلیل زیان‌ده بودن فرودگاه‌ها، رغبتی برای سرمایه‌گذاران در تحویل فرودگاه‌ها وجود ندارد و تنها تجربه مؤفق در این زمینه فرودگاه رامسر بوده که واگذاری آن به بخش خصوصی هنوز قطعی نشده است.

هاشمی تعداد پروازهای روزانه فرودگاه اردبیل را یک تا چهار سورت پرواز اعلام کرد و ادامه داد: در اردیبهشت ماه ۱۰۴ پرواز داخلی با جابجایی ۱۳ هزار و ۸۴۴ مسافر انجام شده که این رقم در فروردین ماه با ۱۰۴ پرواز داخلی با جابجایی مجموع ۱۱ هزار و ۷۹۲ مسافر هوایی بوده است.

این مسئول با اشاره به کاهش پروازهای خارجی با توجه به تعلیق پروازهای عمره بیان کرد: تنها هشت مورد پرواز خارجی در اردیبهشت ماه انجام شده که یک‌هزار و ۱۴ نفر در آن جابجا شده‌اند.

مدیرکل فرودگاه‌های استان اردبیل افزود: در سال گذشته پروازهای داخلی به تعداد هزار و ۴۶۷ مورد با جابجایی ۱۷۳ هزار و ۹۷۵ مسافر اتفاق افتاده است که پروازهای خارجی نیز به تعداد ۱۶۵ سورت پرواز با جابجایی ۲۹ هزار و ۷۵۲ مسافر به انجام رسیده است.

هاشمی گفت: آمادگی داریم پروازهایمان را از فرودگاه اردبیل افزایش دهیم؛ البته برقراری پروازها توسط شرکت‌های هواپیمایی و تورها انجام می‌شود که در این زمینه امیدواریم برنامه‌ریزی‌ها و هدف‌گذاری‌ها به شکل مناسب اتفاق بیفتد.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر