صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | دوشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۴ | ۴:۰۸ ب.ظ
0
مدیرعامل ستاد دیه اردبیل خبر داد

۴۳۴ زندانی اردبیلی برای آزادی چشم‌انتظار هستند

مدیرعامل ستاد دیه اردبیل گفت: 434 زندانی جرایم غیرعمد با 20 میلیارد تومان بدهی چشم‌انتظار آزادی از زندان هستند.

وراوی :

وراوی: مسعود انزابی صبح امروز در همایش هیئت‌های مذهبی بانوان در آستانه ماه مبارک رمضان در تبلیغات اسلامی اردبیل اظهار داشت: ستاد دیه استان اردبیل با همکاری خیرین و نیکوکاران در سال‌های اخیر عملکرد قابل قبولی داشته است، به طوری که در سال ۹۲ موفق شدیم ۲۳۶ نفر را که شامل سه زندانی خانم و ۲۲۸ زندانی آقا بوده از زندان آزاد کنیم.
وی افزود: ۳۰ نفر از این زندانیان به خاطر دیه ۱۵۱ نفر به خاطر مشکلات مالی و ۵۰ نفر نیز به خاطر مهریه در زندان گرفتار آمده بودند که با مجموعه پرداخت ۱۶ میلیارد تومان بدهی آنها موفق شدیم این زندانیان را از بند و زندان آغاز کنیم.

مدیرعامل ستاد دیه اردبیل یادآور شد: در سال گذشته نیز ستاد دیه ۳۱۸ نفر را که شامل ۴۳ زندانی دیه، ۲۲۹ زندانی مالی و ۴۶ نفر زندانی به خاطر مهریه بوده و شامل هفت خانم و ۳۱۱ آقا بوده است، با پرداخت بدهی آنها در مجموعه به مبلغ ۱۵ میلیارد تومان آنها را در مناسبت‌های مختلف از زندان آزاد کند.

انزابی تصریح کرد: توان آن را داریم که افراد مستحق را که با مبلغ کم در زندان هستند اعم از مالی، مهریه و دیه از زندان آزاد کنیم.

این مسئول گفت: آمار زندانیان ما هر سال در حال افزایش است و ما تلاش می‌کنیم با جذب مالی و کمک خیرین تعداد زندانیان جرایم غیرعمدی را از زندان آزاد می‌شوند، افزایش دهیم.

مدیرعامل ستاد دیه اردبیل با اعلام اینکه در حال حاضر ۴۳۴ نفر محکوم جرایم غیرعمد در زندان به سر می‌برند که مجموع بدهی آنها ۲۰ میلیارد تومان است، ادامه داد: در آستانه ماه مبارک رمضان از خیرین و نیکوکاران دعوت کردیم تا با شرکت در جشن‌های گلریزان کمک‌هایشان را برای آزادی این زندانیان اهدا کنند.

انزابی بیان کرد: به دنبال زندانی شدن این افراد خانواده‌های آنها به ویژه فرزندان این افراد زندانی در معرض آسیب قرار گرفته‌اند که سعی بر آزادسازی زندانیان به سرعت و با اولویت اول است و قطعاً ستاد دیه به زندانیانی که ناخواسته و به دنبال جرایم غیرعمد زندانی شده‌اند تلاش می‌کنند تا زمینه آزادی آنها را فراهم کنند به طوری که ما تاکنون به هیچ زندانی که به خاطر مواد مخدر سرقت یا کلاهبرداری به زندان افتاده‌اند کمکی انجام نمی‌دهیم تا از زندان آزاد شوند.

* میانگین حضور زندانیان جرایم غیرعمد کمتر از یک سال است

وی در بخش دیگری از سخنان خود از بانوان مبلغه خواست تا با عضویت به عنوان یاوران ستاد دیه تلاش کنند تا کمک‌های خیرخواهانه بانوان جمع‌آوری شده و در آزادی زندانیان جرایم غیرعمد استفاده شود.

مدیرعامل ستاد دیه اردبیل با یادآوری اینکه زندانیان جرایم غیرعمد با تلاش ستاد دیه در کمتر از یک سال در زندان‌ها به سر برده و به سرعت زمینه آزادی آن فراهم می‌شود، عنوان کرد: در آزادی زندانیان جرایم غیرعمد محکومیت قطعی برای ما ملاک است و گروه تحقیق ما از شاکی و متشاکی گزارش میدانی و تحقیقات وسیع را انجام می‌دهد تا در صورتی که افراد واجد شرایط باشند از توان ستاد دیه بهره‌مند شوند.

انزابی در پایان سخنان خود درباره ارسال پرونده‌های محکومین برای پرداخت بیمه گفت: هر چند بیمه‌ها سعی دارند تا افراد را مورد آزار و اذیت قرار دهند اما از طریق ستاد دیه مرکز پرونده پرداختی بیمه‌ها را پیگیری می‌کنیم تا بدون دخالت افراد گرفتار در بند زمینه پرداخت حق و حقوق آنها فراهم آید.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر