صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | دوشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۴ | ۴:۱۲ ب.ظ
0

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: در قالب اجرای طرح ضیافت ۵۴۰ تن مرغ در آستانه ماه رمضان در استان اردبیل توزیع می‌شود.

وراوی :

وراوی: اصغر پرتوی امروز در جلسه هماهنگی برگزاری برنامه‌های هفته جهاد کشاورزی استان اردبیل اظهار داشت: با هدف محرومیت‌زدایی از روستاها و ارتقای سطح معیشتی و رفاه روستاییان در سال ۵۸ با صدور فرمان تاریخی امام راحل نهاد جهاد کشاورزی تشکیل و اقدام به کارهای محرومیت‌زدایی در سطح کشور کرده است.
معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل با اشاره به اقدامات سازمان جهاد کشاورزی در این حوزه بیان کرد:‌ با انجام این اقدامات در حال حاضر بیش از ۸۰ درصد روستاها برخوردار از راه ارتباطی مناسب و مطلوب و ۹۲ درصد نیز برخوردار از نعمت برق بوده و اقدامات محرومیت‌زدایی همچنان در سطح کشور ادامه دارد.
وی با اشاره به شعار هفته جهاد کشاورزی امسال مبنی بر «کشاورزی پایدار، همدلی و همزبانی» گفت:‌ غبارروبی و عطرافشانی مزار شهدا و دیدار با امام جمعه و استاندار اردبیل از جمله برنامه‌هایی بوده که برای این هفته در نظر گرفته شده و تلاش می‌کنیم تا عملکرد جهاد کشاورزی استان در این هفته شفاف‌سازی شود تا مردم در جریان اقدامات انجام شده در این حوزه قرار بگیرند.
پرتوی با بیان اینکه در سطح کشور سالانه ۱۲۰ میلیون تن محصولات کشاورزی تولید می‌شود، تصریح کرد: ‌از این میزان که با روحیه جهادی کشاورزان و زارعان تولید می‌شود، ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تن محصولات مختلف زراعی و کشاورزی در استان اردبیل تولید می‌شود که نقش و تاثیر بسزایی در خودکفایی و تحقق سیاست‌های کلان کشوری دارد.
معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل از اجرای طرح ضیافت همزمان با آغاز ما مبارک رمضان خبر داد و افزود:‌ در قالب این طرح ۸۳۰ تن برنج، ۵۴۰ تن مرغ، ۳۴۰ تن شکر، ۵۱ تن گوشت قرمز و برخی کالاهای مورد نیاز مردم استان اردبیل توزیع می‌شود و این کالاها به وفور در بازار عرضه می‌شود تا شاهد برخی مشکلات و نارسایی‌ها در این حوزه در سطح استان نباشیم.
وی با اشاره به اهداف اجرای طرح ضیافت در سطح استان اظهار کرد: تثبیت قیمت‌ها و ایجاد تعادل بین عرضه و تقاضا از طریق افزایش مراکز عرضه مستقیم در قالب برگزاری نمایشگاه‌ها، برگزاری فروش فوق‌العاده، تامین و توزیع کالاهای اساسی و طرح تشدید بازرسی و نظارت ویژه از اهداف اجرای این طرح است.
پرتوی از اختصاص اعتبار استانی برای توسعه مکانیزاسیون و ماشین‌آلات کشاورزی خبر داد و گفت:‌ این اعتبارات به صورت تسهیلات به متقاضیان و کشاورزان در سطح استان ارائه می‌شود تا بتوانند در بخش‌های مختلف کشاورزی اعم از باغبانی، زراعت، دام، طیور، شیلات و آبزیان با استفاده از این تسهیلات ماشین‌آلات مورد نظر را خریداری کنند.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر