صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | سه شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۴ | ۱:۱۳ ب.ظ
1

به مناسبت هفته محیط زیست مسابقه نقاشی کودکان با موضوع چگونه سیاره ی خود را پاک نگه داریم در پارک شهر برگزار شد و در پایان به شرکت کنندگان جوایزی اهداء شد . در حاشیه این مراسم دهقانی رئیس محیط زیست به تشریح برنامه های این هفته پرداخت و ازبرگزاری "پاکسازی" در کوه سبلان با مشارک سمن ها و ادارات مختلف خبرداد.

وراوی :

وراوی:به مناسبت هفته محیط زیست مسابقه “نقاشی کودکان” برای آشنایی بیشتر کودکان با اهمیت و نقش محیط زیست در پارک شهر مشگین شهر برگزار شد.
این مسابقه بین کودکان و نوجوانان ۴ تا ۱۰ ساله و با همکاری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با موضوع “چگونه سیاره ی خود را پاک نگه داریم ” و با شعار ” ۷ میلیارد رویا، یک سیاره، با احتیاط مصرف کنیم” با استقبال خوب کودکان اجرا شد.

دهقانی ، رئیس محیط زیست مشگین شهر در حاشیه این برنامه اظهار داشت: در دهه های اخیر، بشر با دگرگون سازی، محیط زیست خود را با تغییرات عمده ای مواجه ساخته است. که برای برقراری تعادل باید تغییر شیوه زندگی را انحام دهیم که موجب تغییرات عمده در نگاه نسل کنونی و آینده خواهد شد.

وی با اشاره به اهمیت آموزش در این زمینه گفت: آموزش می تواند تاثیر قابل توجهی در تقویت فرهنگ زیست محیطی و رسیدن به اهداف توسعه پایدار داشته باشد.آشنایی کودکان و نوجوانان با مسائل زیست محیطی می تواند روحیه سازگاری و حس مسئولیت پذیری در حفاظت از منابع طبیعی را در آن ها تقویت کند.

وی در خاتمه اجرای برنامه های مختلف درهفته محیط زیست را خاطر نشان کرد و افزود : توزیع بروشور و حضور نمادین در نماز جمعه و دیدار با امام جمعه شهرستان و همچنین پاکسازی اثر ملی سبلان با مشارکت سمن ها و ادارات مختلف از جمله شهرداری و اداره ورزش و جوانان در اطراف پناهگاه  انجام می شود .

در پایان این مراسم به تمامی شرکت کنندگان جوایزی اهداء شد.

برای بهتر دیدن تصویر روی آن کلیک کنید

IMG_4140 IMG_4144 IMG_4145 IMG_4146 IMG_4152 IMG_4161 IMG_4167 IMG_4170 IMG_4173

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn

دیدگاه شما درباره این خبر