صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | سه شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۴ | ۱:۳۴ ب.ظ
0

فرماندار شهرستان خلخال گفت: عشایر شهرستان خلخال با در اختیار داشتن ۴۲ هزار واحد دامی سالانه ۹۰۰ تن شیر تولید و روانه بازار می‌کنند.

وراوی :

وراوی: علی نظری ظهر امروز در جلسه شورای عشایری شهرستان خلخال اظهار داشت: در حال حاضر شاهد کاهش جمعیت عشایری شهرستان خلخال و خالی از سکنه شدن مناطق عشایرنشین این شهرستان هستیم که این امر به دلیل بی توجهی‌ها به این قشر بوده که باید این رویه تغییر کند.
وی با بیان اینکه ۲۱ درصد از مراتع کل استان اردبیل در شهرستان خلخال واقع شده است، گفت: این مراتع شامل ۲۱۲ هزار هکتار از اراضی شهرستان بوده که می‌تواند به عنوان ظرفیتی بسیار عظیم برای توسعه عشایر و افزایش تولیدات و محصولات دامی و لبنی در این منطقه شود که باید از این ظرفیت به نحو احسن استفاده شود.
فرماندار شهرستان خلخال با تشریح برخی مشکلات جمعیت عشایری شهرستان خلخال بیان کرد: باید برای حل مشکلات عشایر در حوزه‌های اطلاع‌رسانی از شرایط آب و هوایی برای در امان ماندن از خطر سیلاب و آب‌گرفتگی با استفاده از روش‌های مختلف نظیر پیام کوتاه تلفنی اقدامات لازم انجام شود.
نظری با تاکید بر افزایش و ارتقای سطح بهداشت جمعیت عشایر شهرستان خلخال تصریح کرد: باید برای افزایش نهاده‌های دامی این قشر نیز تلاش و جدیت شده و در کنار این امر در مواقع کوچ بهاره و پاییزه نیز همکاری‌ها و هماهنگی‌های لازم بین مسئولان و متولیان امر برای خدمات‌رسانی هر چه بیشتر به عشایر انجام شود.
وی با تشریح اینکه جمعیت عشایر شهرستان خلخال یک هزار و ۲۰۰ نفر است، افزود: با وجود جمعیت اندک اما این قشر نقش و تاثیرگذاری بسزایی در تولیدات دامی و لبنی در منطقه دارند و با وجود دارا بودن حداقل امکانات بیشترین سهم از تولید و بهره‌وری را به در این شهرستان به خود اختصاص می‌دهند.
فرماندار شهرستان خلخال با بیان اینکه عشایر شهرستان ۴۲ هزار واحد دامی در اختیار دارند، گفت: این قشر با در اختیار داشتن این میزان واحد دامی سالانه ۳۶۰ تن گوشت قرمز، ۹۰۰ تن شیر، ۳۸ تن پشم و انواع صنایع دستی مختلف تولید کرده و روانه بازارهای مختلف مصرف می‌کنند که با توجه به اهمیت تولیدات آنها باید از این قشر حمایت شود.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر