صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | سه شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۴ | ۲:۳۴ ب.ظ
0

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان البرز با بیان اینکه مشکل کمبود و بحران آب را در کشورو البرز باید جدی بگیریم، گفت: 2 برابر استاندارد جهانی آب مصرف می کنیم.

وراوی :

وراوی: غلامرضا رضایی فر صبح سه شنبه در فردیس افزود: با توجه به مشکلات ناشی از خشکسالی ضرورت دارد تا مردم در مصرف آب صرفه جویی کنند.
وی ادامه داد: افزایش جمعیت و مصرف بالای آب سبب شده تا شرکت آبفای البرز ظرفیت برخی منابع و مخازن آبی از جمله تصفیه خانه شماره ۲ کرج را افزایش دهد.

رضایی فر بیان داشت: با افزایش ظرفیت این تصفیه خانه، مقدار بیشتری از آب سد طالقان به کرج و البرز اختصاص می یابد.

وی گفت: اگر مردم طبق استانداردها آب مصرف نکنند به طور قطع در تابستان امسال بابحران و کمبود آب مواجه می شویم.

مدیرعامل آبفای البرز به مردم توصیه کرد که با تغییر الگوی مصرف ، حداقل ۱۰ درصد از مصرف روزانه خود را در بخش آب صرفه جویی کنند.

وی افزود: کثرت جمعیت و مصرف بالای آب سبب شده تا مجوز ورود ۲۰ حلقه چاه جدید به مدار مصرف در استان البرز صادر شود.

وی ادامه داد: هر ثانیه در کرج بیش از ۵ متر مکعب آب شرب استحصال می شود که اگر ۱۰ درصد یعنی ۵۰۰ لیتربر ثانیه صرفه جویی کنیم در واقع به میزان زیادی، آب ذخیره کرده ایم.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان البرز گفت: شرکت آبفا بر اساس وظیفه ذاتی و قانونی خود مشترکان پر مصرف را شناسایی می کند و به آنها اخطار خواهیم داد.

رضایی فر با هشدار به کسانی که از آب شرب برای ساخت و ساز، آبیاری باغات و فضای سبزو کارواش ها استفاده می کنند، بیان داشت: شرکت آبفا اجازه دارد که به طور موقت آب آن ها را قطع کند.

وی افزود: در چند روز اخیر به علت افزایش دمای ناگهانی هوا در بخش تامین آب شرب شهری با مشکل مواجه شدیم و در مواردی به علت مشکلات فنی و خارج شدن چاه از مدار، قطع آب داشتیم.

وی اظهار داشت: باید شهروندان به معنای واقعی کلمه صرفه جویی کنند در غیراین صورت مشکل خواهیم داشت.

مدیرعامل آبفای البرز یادآور شد: دو میلیون و ۵۰۰ هزار نفر جمعیت در قالب ۹۵۰ هزار واحد مسکونی زیر پوشش خدمات آبفای این استان قرار دارد.

وی ادامه داد: پایین آمدن سطح سفره های آب زیر زمینی و افت آبدهی چاه ها هر ساله ما رابا چالش جدیدی در استان مواجه می کند.

رضایی فر گفت: سال گذشته ۲۷ حلقه چاه حفر کردیم و درهمان زمان نیز ۱۵ حلقه چاه به علل پایین رفتن سطح سفره های زیر زمینی، رانش زمین و پاره شدن امتداد چاهها از مدار بهره برداری خارج شدند.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر