صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | سه شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۴ | ۳:۲۳ ب.ظ
0

رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به دستاوردهای بزرگ دولت یازدهم در کنترل تورم و کاهش آن گفت: برای استمرار این دستاوردها نیازمند انضباط پولی و مالی هستیم.

وراوی :

وراوی: رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به دستاوردهای بزرگ دولت یازدهم در کنترل تورم و کاهش آن گفت: برای استمرار این دستاوردها نیازمند انضباط پولی و مالی هستیم.
ولی الله سیف در مراسم رونمایی از صندوق پس انداز یکم بانک مسکن، اظهار کرد: ایران در شرایط اقتصادی خاصی قرار دارد و امسال ویژگی‌های خاصی در سال‌های سخت اقتصادی وجود دارد.
وی با بیان اینکه باید دستاوردهای بزرگ دولت یازدهم در کنترل و کاهش تورم استمرار یابد گفت: بعد از ۸ دوره متوالی رکود اقتصادی در سال ۹۳ شاهد رشد اقتصادی بودیم.

رئیس کل بانک مرکزی انضباط پولی و مالی را دستاوردهای اقتصادی اعلام کرد و گفت: تردیدی نیست که بخش مسکن جایگاه ویژه‌ای در اقتصاد داشته و زمینه ساز رشد اقتصادی است با پیگیری‌های بانک مرکزی و وزارت راه مسیر مشخص تحرک در بخش مسکن تدوین شد.

وی با بیان اینکه کل اقتصاد ایران تحت تأثیر مسکن مهر قرار گرفت: مسکن مهر یک تصمیمی بود که کل اقتصاد ایران را به چالش کشید.

سیف با تاکید بر این‌که افتخار نیست بانک‌ها همه کاری را انجام دهند، گفت: هر بانکی وظیفه خاص خود را دارد مانند بانک مسکن که باید به وظیفه و ماهیتی که از ابتدا برای آن پیش‌بینی شده بود، برگردد.

رئیس کل بانک مرکزی با تاکید بر این‌که نباید تجربیات بانک مسکن به فراموشی سپرده شود، بیان کرد: خسارت‌های بانک‌ مسکن به ندانم کاری‌ها و استفاده از این بانک غیر از ماهیت آن برمی‌گردد.

سیف با اشاره به افتتاح حساب پس‌انداز صندوق یکم مسکن گفت: فعالیت این قبیل صندوق‌ها باید به صورت خودکفا تداوم یابد و بانک مرکزی در دوره‌های ۵ ساله این برنامه‌ها را مورد بازنگری قرار می‌دهد.

وی در ادامه با بیان این‌که حدود ۸۵ درصد تامین مالی از طریق نظام بانکی صورت می‌گیرد، افزود: این در حالی است که در دنیا این کار از طریق بازار سرمایه انجام می‌شودو بانک‌ها رسالت تامین مالی کوتاه مدت و بنگاه‌های کوچک را بر عهده دارند.

وی با یادآوری این‌که زمینه‌ افزایش سرمایه‌ بانک‌ها در قانون دیده شده است، اظهار کرد: به دنبال توسعه نظام بانکی نه از طریق افزایش تعداد آنها بلکه از مسیر تقویت بانک‌های کنونی هستیم.

رئیس کل بانک مرکزی انجام این کار را در گرو حمایت مجلس اعلام کرد و افزود: دولت مصمم است با حمایت مجلس شرایط تحول در نظام بانکی را ایجاد کند.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر