صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | چهارشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۴ | ۱:۱۵ ب.ظ
0

مقامات ایران یکی از معاونان محمود احمدی نژاد را بازداشت کردند؛ این برای دومین بار پیاپی در سال جاری میل است که یکی از معاونان رئیس جمهور سابق ایران بازداشت و به زندان منتقل می شود.

وراوی :

وراوی: به گزارش نامه نیوز، بازداشت حمید بقایی، معاون محمود احمدی نژاد با بازتاب گسترده ای در رسانه های خارجی همراه بود که در ادامه بخشی از آن را می خوانید:
سایت روزنامه وال استریت ژورنال با انتخاب تیتر «معاون احمدی نژاد، رئیس جمهور سابق ایران بازداشت شد» نوشت: بازداشت حمید بقایی در شرایطی صورت گرفت که دولت حسن روحانی به دنبال ریشه کن کردن فساد در دولت سابق تندرو ایران است.
وال استریت ژورنال می نویسد: حمید بقایی، معاون رئیس جمهور در امور اجرایی در دولت احمدی نژاد ظهر روز دوشنبه بازداشت شد.

به نوشته رسانه های ایران سخنگوی قوه قضائیه ایران با اعلام این خبر از عنوان جرم و علت بازداشت بقایی خودداری کرد.

این گزارش در ادامه می نویسد: بازداشت معاون رئیس جمهور سابق ایران در شرایطی صورت گرفت که دولت حسن روحانی تلاش می کند تا فسادی که در دوران احمدی نژاد صورت گرفته است را ریشه کن کند، احمدی نژاد از سال ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۳ قدرت را در ایران برعهده داشت و پس از آن روحانی به سمت ریاست جمهوری این کشور رسید.

سال گذشته محمد رضا رحیمی یکی دیگر از معاونان احمدی نژاد به جرم فساد مالی و اختلاس بازداشت شد. وی ژانویه گذشته به پنج سال زندان و پرداخت جریمه مالی متهم شد.

افراد نزدیک به رئیس جمهور سابق ایران از جمله رحیمی به ارتکاب ۱ میلیارد دلار رشوه و اخلاس بین سال های ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۰ متهم شده اند.

این در حالی است که ایران در مرحله پایانی مذاکرات هسته ای با آمریکا و پنج قدرت جهانی قرار دارد تا توافق هسته ای را در آستانه ضرب الاجل ۳۰ ژوئن کسب کنند.

خبرگزاری آسوشیتدپرس نیز در این باره نوشت: آسوشیتدپرس نوشت: مقامات ایران روز دوشنبه معاون سابق محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهور پیشین ایران را بازداشت کردند. این دستگیری، دومین مورد بازداشت یک مقام ارشد دولت سابق احمدی نژاد است.

در داخل ایران، اعضای دولت احمدی نژاد با اتهامات روزافزون فساد اقتصادی مواجه هستند خصوصا در موارد مربوط به سال‌های آخر دولت وی.

حسن روحانی، رئیس‌جمهور ایران و جانشین احمدی‌نژاد که فردی نسبتا است به کرات از فساد اقتصادی در دولت سابق خبر داده است.

آسوشیتدپرس در ادامه نوشت: یک وب‌سایت خبری به نقل از عبدالرضا داوری، یکی از متحدان نزدیک احمدی‌نژاد گفته است بقایی در ماه‌های اخیر هیچ تماسی با دفتر احمدی‌نژاد نداشته است.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر